Мін’юст може звільнити ув’язнених через епідемію: подробиці

Поки що це в теорії

Мін’юст може звільнити ув’язнених через епідемію: подробиці
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Через коронавірус в Україні Міністерство юстиції не виключає масового звільнення ув’язнених.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на РБК-Україна, про це розповіла заступник міністра юстиції Олена Висоцька, яка відповідає за пенітенціарну систему.

Однак, вона наголосила, що на сьогодні не йдеться про масове звільнення в’язнів через ситуацію з коронавірусом.

“Все-таки одна з наших цілей – це охорона суспільства від осіб, які вчинили небезпечні злочини”, – зазначила Висоцька.

Тим не менш, вона підкреслила, що Мін’юст не відкидає такого варіанту.

“Ми зараз вивчаємо практику інших країн, вивчаємо, які зміни в наше законодавство могли б бути прийняті в екстреному порядку з даного питання, але поки що це в теорії”, – пояснила заступник міністра.

У той же час співголова Харківської правозахисної групи Євген Захаров пояснив, як масове звільнення може бути реалізовано на практиці. На його думку, необхідно забезпечити автоматичний вихід з в’язниць злочинців, які мають право на умовно-дострокове звільнення (УДО).

Нагадаємо, в Україні діють механізми надання житлово-комунальних послуг на час карантину. Міністерство охорони здоров’я України та Міністерство розвитку громад та територій України нагадують про механізми надання житлово-комунальних послуг на цей період.

Нагадаємо також, у понеділок, 23 березня, президент України Володимир Зеленський записав чергове відеозвернення до українців у зв’язку із поширенням коронавірусу Covid-19 в Україні.

Джерело: Народна Правда