Відомий український завод не в змозі виробляти апарати ШВЛ: в Укроборонпромі пішли на екстрені заходи

Державний концерн готовий передати приватним виробникам конструкторську документацію по виготовленню апаратів

Відомий український завод не в змозі виробляти апарати ШВЛ: в Укроборонпромі  пішли на екстрені заходи
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

Державний концерн “Укроборонпром” відкрив і готовий передати приватним виробникам конструкторську документацію з виготовлення апаратів штучної вентиляції легенів БРИЗ-Т.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляється на сайті “Укроборонпрому”.

Loading...

“Ми вирішили віддати всю конструкторську документацію приватним компаніям, які мають верстати, можуть швидко підлаштувати свої потужності під виготовлення необхідних деталей і корпусу, отримати сертифікацію і провести випробування. Якщо такі є, і можуть виготовити власні  версії БРИЗ-Т в стислі терміни і за нормальну вартість, “Укроборонпром” надасть креслення і супровідну документацію”, – прокоментував ситуацію генеральний директор держконцерну Абромавичюс.

У концерні заявили, що протягом останнього тижня інженери, конструктори і технологи вивчали конструкторську документацію апарату штучної вентиляції легенів (останню модифікацію завод випускав десятки років тому), і провели консультації щодо можливості відновлення виробництва на “Буревіснику”. Відзначимо, “Буревісник” зупинив виробництво продукції 12 років тому через фінансову кризу, він заборгував понад 100 млн грн. Зараз завод не веде виробничу діяльність, на ньому припинено електро – і водопостачання, відсутнє опалення, виробничі цехи та обладнання – в неробочому стані.

Іншими словами, відновлення повного циклу виробництва апаратів штучної вентиляції легенів у найкоротші терміни неможливо.

Відзначимо, в Італії Крістіан Фракассі, засновник компанії Isanova, яка займається 3D-печаткою, дізнався, що через брак клапанів в лікарні невеликого містечка Кьярі не можуть надати необхідну допомогу хворим. Зі своїм колегою-інженером він приїхав в лікарню і детально розібрався, як виглядають потрібні деталі. Буквально наступного дня компанія Фракасси запустила у виробництво партію з сотні клапанів Вентурі.

Нагадаємо, Верховна Рада України збереться на позачергове засідання, в ході якого будуть голосувати за введення надзвичайного стану та пакет економічних законів через пандемію коронавіруса Covid-19.

Джерело: Народна Правда