В Івано-Франківській області паніка: мешканці, що повернулися з-за кордону, ігнорують самоізоляцію

В області багато людей, що повернулися з країн Європи

В Івано-Франківській області паніка: мешканці, що повернулися з-за кордону, ігнорують самоізоляцію
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Коронавірус з кожним днем все більше атакує українців – станом на вечір 24 березня лабораторно підтверджено майже 100 випадків, на цей момент перевіряються підозри у пацієнтів у багатьох областях. Критична ситуація в Івано-Франківській області – там зареєстровано 5 випадків і один з них закінчився летально, однак серед мешканців наростають панічні настрої – багато жителів повернулися в-за кордону і навіть не збираються  дотримуватися самоізоляції.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це розповіла у коментарі для ТСН місцева мешканка Наталія Стельмах.

Люди, що повернулися в Україну, ведуть активний спосіб життя і приховують своє відвідування європейських країн. У однієї з жінок, яка нещодавно повернулася з Франції, був виявлений коронавірус. Незадовго до діагнозу вона ходила на роботу, водила дитину в дитячий садок і відвідувала магазини в місті Тисмениця.

Головний санітарний лікар Івано-Франківській області Руслан Савчук підтвердив, що у 29-річної мешканки діагностовано COVID-2019.  Пацієнтка перебуває в ізоляторі обласної клінічної інфекційної лікарні. У неї стан легкої тяжкості і їй не потрібне підключення до апарату ШВЛ. Лікування призначено симптоматичне. Всі люди, які контактували з жінкою – відправлені на самоізоляцію.

“24 березня всі пацієнти будуть обстежені швидкими тестами. Департамент охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА робить розподіл тестів і це все, що я можу сказати щодо цієї ситуації”, – розповів керівник Тисменицької міської лікарні Роман Сендецький.

Наталія Стельмах зауважила, що вона також входить в список контактів хворої й незабаром опинилася в лікарні з діагнозом пневмонія. Вона попросила лікарів зробити їй тест на коронавірус, але медики їй відмовили.

“Я попросила мого лікаря зробити мені тест на коронавірус, оскільки я контактувала з інфікованою людиною. Однак завідувач лікарні не дозволила лікарю робити мені тест, тому що у мене була температура 37 градусів, а не 40”, – розповіла жінка і додала, що в лікарні, а також в поліклініці, де проходила огляд інфікована, спостерігається паніка. Пацієнтка з коронавірусом контактувала з медперсоналом та іншими людьми. Всі медпрацівники, а також терапевтичне відділення відправлено на карантин і самоізоляцію.

“17 березня жінка, яка повернулася з Франції орієнтовно 8 або 9 березня, прийшла в міську поліклініку, стояла в черзі до ЛОРа. Після чого її з поліклініки відправили до міської лікарні, де вона перебувала до 20 березня не ізольованою. Ходила без маски, контактувала з іншими пацієнтами та медиками. Випадково вона комусь сказала, що була за кордоном і тоді лікарі її ізолювали в окрему палату і взяли тест на коронавірус, який виявився позитивним. І лише 21 березня приблизно о 14:00 її забрали до інфекційної лікарні міста Івано-Франківська, бо в Тисмениці такої лікарні немає”, – розповіла Стельмах.

Жінку приїхали забирати двоє лікарів у спеціальних захисних костюмах з Івано-Франківська. За словами Стельмах, в місті може бути багато інфікованих коронавірусом, але лікарі не поспішають перевіряти всіх пацієнтів тестами.

Нагадаємо, 24 березня ще один позитивний тест на коронавірус Covid-19 отримали в Житомирі. Зараз пацієнтку госпіталізували в інфекційне відділення лікарні №1, також очікуються результати з лабораторії.

Також станом на 17 годину 24 березня у Тернопільській  області  лабораторно підтвердили ще  2 випадки захворювання на COVID-19. Всі випадки зареєстровано у Монастириському районі.

Нагадаємо також, Центр громадського здоров’я вранці 24 березня повідомляв, що в Україні в лабораторних умовах підтвердили 84 випадки захворювання. Один пацієнт одужав і вже виписаний з лікарні. За добу зафіксовано 11 нових випадків. Однак після цього голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук заявив, що в регіоні 24 березня коронавірус підтвердили ще у 13 осіб.

Джерело: Народна Правда