Валютні обмеження та санітарні години: як працюють банки на карантині

Валютні обмеження та санітарні години: як працюють банки на карантині
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

З 12 березня в Україні оголосили карантин, з цього дня банки поступово обмежують свою роботу в цілях безпеки клієнтів і працівників. Крім того, днями в Україні можуть оголосити режим надзвичайного стану, що також позначиться на роботі фінансових установ.

Loading...

Про те, як обмежувальні заходи відбилися чи відіб’ються на роботі українських банків, говориться в матеріалі 24 каналу, передає НАРОДНА ПРАВДА.

ПриватБанк

З 18 березня клієнти ПриватБанку можуть обміняти валюту тільки онлайн.

Обміняти валюту можна через:

  • мобільний банк Privat24;
  • веб-версію Приват24;
  • мережа терміналів самообслуговування.

Готівку в іноземній валюті зможуть отримати лише власники готівкових депозитів, термін дії яких завершується, за попереднім замовленням валютних коштів.

У банку пояснюють, що ввели обмеження заради безпеки людей під час карантину, а також через припинення авіасполучення, адже саме в такий спосіб доставляють готівкову валюту в Україну.

Обмеження будуть діяти принаймні до 30 березня.

Продовження терміну дії карток

У банку стверджують, що продовжили дію карт для виплат (зарплатні, пенсійні, соціальні картки) на 90 днів. Це стосується карток, термін дії яких завершується під час карантину.

Санітарна година та інші обмеження

ПриватБанк встановив санітарну годину з 12:30 до 13:30. У цей час банк закритий для клієнтів, оскільки співробітники установи зобов’язані проводити санітарне прибирання з використанням дезінфікуючих засобів. У вихідні робота банку обмежена. Крім того, відвідувачів просять стояти в черзі на вулиці.

Одночасно з цим ПриватБанк масово відправляє співробітників, які не залучені у підтримці критично важливих сервісів і обслуговуванні клієнтів, додому для дистанційної роботи.

Ощадбанк

Валютні обмеження

Банк відчуває дефіцит готівкової валюти, але поки що не вводить обмежень.

Ключові відділення працюють, але можливі зміни у графіку роботи – скорочення часу роботи відділень, встановлення різного часу для обслуговування людей старшого віку та інших категорій клієнтів, перерва на санітарну годину. Дізнатися як працює відділення поблизу будинку можна за посиланням.

Ощадбанк також проводить додаткову дезінфекцію робочих місць, приміщень відділень, кас перерахунку, інкасаторських автомобілів.

Зазначимо, у відділення допускають не більше 3-5 чоловік в залежності від розміру приміщення. Всі інші повинні дочекатися черги на вулиці. Клієнти в черзі повинні стояти на відстані як мінімум 1 метр один від одного.

Стосовно внутрішньо переміщених осіб, то банк заявив, що всі соціальні виплати і пенсії будуть нараховувати і далі. На час карантину не потрібно підтверджувати перебування внутрішньо переміщених осіб на підконтрольній території Україні. Крім цього, не будуть блокувати видаткові операції за поточним рахунком ВПО, якщо власник рахунку не пройшов фізичну ідентифікацію.

Укрексімбанк

Валютні обмеження

Банк тимчасово продає валюту тільки для безготівкових операцій:

  • пролонгація депозитів;
  • купівля валюти для розміщення депозиту на 3 місяці і більше;
  • для поповнення поточних / карткових рахунків;
  • переказ коштів в іноземній валюті на рахунки клієнтів.

Перекази MoneyGram і Western Union

Через дефіцит готівкової валюти в Україні банк обмежує умови отримання переказів за міжнародними системами переказів MoneyGram та Western Union. Тепер це можна зробити за умови зарахування суми переказу на поточний/картковий рахунок клієнта в іноземній валюті або виплати переказу в національній валюті за курсом банку, встановленим на день здійснення операції.

Робота відділень

З 23 березня банк обмежує роботу декількох відділень у Дніпропетровську, Кривому Розі, Києві, Львові, Харкові, Чернівцях, Хмельницькому, Житомирі, Запоріжжі та Миколаєві.

Райффайзен Банк Аваль

Валютні обмеження
Банк на час карантину припинив валютні операції у відділеннях банку. Рекомендують для обміну валют користуватися онлайн-послугами. Зараз в касі можна отримувати готівку в іноземній валюті зі своїх рахунків, однак значні суми необхідно замовити заздалегідь.

Робота відділень
З 19 березня всі відділення банку обслуговують тільки за попереднім записом. Для цього потрібно зателефонувати до Інформаційного центру банку:

для приватних клієнтів– 0 800 500 500;
бізнес-клієнтів– 0 800 505 045;
преміум-клієнтів– 0 800 500 500;
через персонального менеджера.

Відділення працюють у скороченому режимі. У містах відділення банку відкриті з 10:00 до 16:00 з перервою з 13 до 14 години. У малих районних центрах (населення менше 50 тисяч) відділення працюють з 9:00 до 15:00 з перервою з 12 до 13 годин. При цьому банк протягом дня закривається на технічні перерви для проведення дезінфекції приміщення.

Райффайзен, як і ПриватБанк також намагається відправити співробітників на віддалену роботу.

Альфа-Банк

Валютні обмеження

Банк перевів валютні операції в онлайн. Тепер не можна купити американський долар у відділенні банку, але можна його продати. Всі валютні операції можна проводити в мобільному банкінгу без обмежень. Туди додали опцію конвертації доларів у євро, які можна зняти в касі.

Робота відділень
З 17 березня на час карантину призупинив роботу 45 відділень у Гайвороні, Знам’янці, Кам’янець-Подільському, Києві, Львові, Запоріжжі, Миколаєві, Одесі, Полтаві, Тернополі, Ужгороді, Харкові, Херсоні, Хмельницькому, Чернівцях.

Інші відділення продовжують працювати тільки по буднях з 9:00 до 18:00 з перервою на обід з 13 до 14 годин. Протягом дня також будуть робити 15-хвилинні перерви для провітрювання і дезінфекції приміщення. Також касові операції для клієнтів доступні до 17:00.

Крім того, в банк можна зайти тільки в тому випадку, якщо вдасться тримати дистанцію в 1 метр з іншими відвідувачами. Клієнтів закликають приходити в масках і перед входом дезінфікувати руки.

ПУМБ

Кредити

З 18 березня банк на час карантину припинив розглядати нові заявки на оформлення кредитів готівкою і заявки на отримання кредитних карт.

Робота відділень
ПУМБ тимчасово припинив роботу декількох відділень у Києві:

№42, м. Київ, Шевченківський р-н, вул. Вадима Гетьмана, 1
№ 36, м. Київ, Шевченківський район, вул. Саксаганського, 120
№ 19, м. Київ, Оболонський р-н, Оболонська набережна, д. 15, корпус 5
№ 20, м. Київ, Шевченківський р-н, вул. Золотоворітська, д. 13, корпус “а”
№35, м. Київ, Оболонський р-н, пр. Оболонський, 26

Інші відділення Києва працюють з 10:00 до 16:00 (перерва 13:00-14:00). Каса працює до 15:30. Кожні дві години є 15-хвилинні перерви для провітрювання і дезінфекції приміщення. На вихідних відділення не працюють.

Для відділень інших міст так само, проте працюють вони на дві години довше, відповідно, саме відділення працює до 18:00, а каси до 17:30.

Банк закликає відвідувачів відділень дотримуватися дистанції не менше 1 метр. Якщо в приміщенні 3-5 клієнтів, співробітники просять інших чекати своєї черги на вулиці.

ОТП Банк

Робота відділень
Відділення банку працюють з 9:00 до 17:00. Касові операції проводять з 9:30 до 16:00. До кінця карантину не будуть працювати денні каси продовженого дня та каси в післяопераційний час. Відділення “Набережне” в Києві в цей період буде працювати з 10:00 до 17:00.

Банк закликає клієнтів користуватися онлайн-банкінгом OTP Smart і обіцяє плюс 1% для відкриття строкових депозитів таким способом.

Укрсиббанк

Робота відділень
У відділеннях одночасно можуть перебувати не більше 3-5 чоловік в залежності від розміру приміщення. Відділення працюють з 10:00 до 16:00, перерва з 13:00 до 14:00, субота, неділя – вихідні дні.

Укргазбанк

У банку трохи посилили заходи безпеки. Всі приміщення банку регулярно дезінфікуються, відвідувачі перевіряються на підвищену температуру і забезпечуються засобами дезінфекції рук, а співробітники банку забезпечені засобами індивідуального захисту. Більшість відділень обладнані пристроями для дезінфекції готівки. Клієнти можуть відвідати відділення тільки з маскою.

Режим надзвичайного стану – що зміниться

Національний банк вже видав листа про умови роботи банків в період посилених заходів протидії поширенню коронавірусу. Поки можна спиратися на них.

Банки зобов’язані

Забезпечити безперебійну роботу центральних офісів, дистанційних каналів обслуговування і контакт-центрів.
Максимально перевести взаємодію з клієнтами в онлайн.
Забезпечити безперебійну інкасацію виручки магазинів, обробку розрахунків за кредитними і дебетними картками в магазинах, банкоматах і терміналах.

Банкам рекомендують

По можливості використовувати дистанційні засоби вимірювання температури відвідувачів.
При необхідності реалізувати право відмовити в обслуговуванні клієнту із симптомами коронавірусу.
Врахувати необхідність обслуговувати “спальні” райони, щоб люди не їздили в банки через пів міста

Банкам заборонено

Нараховувати та стягувати неустойки, штрафи або пені за несвоєчасні платежі за споживчими кредитами.
Підвищувати процентну ставку за споживчими кредитами.
Нараховувати та стягувати неустойки за несвоєчасну сплату житлово-комунальних послуг.

Як повідомлялося раніше, Національний банк України розробить пільговий режим для всіх позичальників на час карантину.

Джерело: Народна Правда
загрузка...