Хантавірус у Китаї: вчені пояснили, чому не потрібно панікувати

Хантавірус з Китаю не передається повітряно-крапельним шляхом

Хантавірус у Китаї: вчені пояснили, чому не потрібно панікувати
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

На тлі тривожних новин про поширення в світі смертельного коронавірусу COVID-19 стало відомо про новий вірус, від якого в Китаї нещодавно померла людина. Однак вчені заспокоїли: хантавірус вкрай рідко передається від людини до людини.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє Korrespondent.net.

Вчений, фахівець в області нейрофізіології Сімайя Шейк заявила, що існує вакцина від хантавірусу. Саме захворювання, за її словами, з’явилося ще в середині минулого століття під час Корейської війни. При цьому передача хвороби від людини до людини відбувається вкрай рідко.

Loading...

«Будь ласка, не панікуйте, якщо ви не плануєте їсти щурів», – стверджує Шейк.

Вірусолог з Уханьского університету Ян Чжаньци вважає малоймовірним зараження інших пасажирів автобуса, в якому помер чоловік, хворий на хантавірус.

«На відміну від COVID-19 хантавірус в більшості випадків не передається через дихальну систему», – заявив Ян Чжаньци. Передача може відбутися через екскременти і кров.

За його словами, поширеність хантавірусу в містах дуже низька, він, в основному, зустрічається в сільській місцевості.

Нагадаємо, вчені з Університету штату Луїзіана в США встановили, що прийом деяких медичних препаратів підвищує ймовірність зараження коронавірусом Covid-19. Йдеться про прийом інгібіторів ангіотензинперетворюючого ферменту (АПФ) та блокаторів рецепторів ангіотензину (БРА) II, їх рекомендують літнім людям з серцево-судинними захворюваннями.

Раніше в мережі показали, як коронавірус SARS-CoV-2 вражає легені пацієнта. Відео демонструє всі стадії перебігу вірусної пневмонії, яка спостерігається у хворих Covid-19.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...