Коронавірус в Україні: що буде з курсом долару

Економісти вважають, що в цьому році українська економіка сповільниться, а курс долару перевищить 30 гривень.

Коронавірус в Україні: що буде з курсом долару
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Світові аналітичні компанії та економічні експерти в останній період почали переглядати прогнози щодо розвитку світової економіки в цілому і окремих країн зокрема. Їх загальний вердикт – через пандемію коронавіруса світ входить у нову економічну кризу, яка буде навіть більш важкою і руйнівною, ніж криза 2008-2009 років.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про цю інформацію повідомляє портал Сьогодні.

Міжнародний валютний фонд поки що не оновлював свій регулярний прогноз. На сайті досі опубліковані цифри 3,4% зростання світового ВВП і 3% зростання ВВП України. Однак директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва після наради міністрів G20 заявила, що новий прогноз МВФ на 2020 рік “негативний, з не менш серйозною або ще гіршою рецесією, ніж під час світової фінансової кризи”.

Нагадаємо, що в 2009 році, коли відбулась попередня фінансова криза,  світова економіка показала не зростання, а падіння глобального ВВП на 0,1%. При цьому в розвинених країнах падіння склало -3,3%. Однак країни, що розвиваються, в той рік в цілому показали навіть зростання (на рівні 2,8%). Тільки от наша держава, хоч і відноситься до розвиваючим країнам, в силу особливостей своєї економіки (сировинна, відкрита і т. д.) в той рік втратила аж 15,1% ВВП.

Таким чином, загроза повторення ситуації 2009 року несе Україні мало приємного. Втім, інші експертні прогнози щодо української економіки далеко не такі трагічні.

“Прогнози… спочатку включали в себе набір з чотирьох сценаріїв економічного впливу коронавіруса, в т. ч. базовий рівень до коронавіруса, “слабкий”, “середній” і “важкий” сценарії. Враховуючи події останніх днів, “важкий” сценарій став кращим сценарієм” , – акцентують експерти Віденського Інституту міжнародних економічних досліджень.

Повідомляється, що в цілому для країн Центральної, Східної та Південно-Східної Європи прогнозується економічне зростання на рівні 1,1%. Для України замість 3,6% зростання, як було у попередньому сценарії, тепер прогнозується 1,9%. Однак це зростання, а не рецесія.

При такому варіанті розвитку подій курс долару до кінця року може зрости до 30 грн, інфляція складе 5%, прогнозують в Dragon Capital. Також очікується великий ріст безробіття і падіння доходів бюджету. Відповідно, можуть знизиться можливості держави щодо соціальних виплат.

Якщо ж карантин і зростання захворюваності триватимуть хоча б до літа – ситуація в українській економіці буде набагато гірше.

Раніше ми повідомляли, що в РФ відбувається крах курсу рубля.

Також, НАРОДНА ПРАВДА повідомляла, що у Києві зафіксували три нових випадки зараження коронавірусом.

Джерело: Народна Правда