Супрун нагадала українцям, як правильно організувати самоізоляцію

Головне - жорстка дисципліна

Супрун нагадала українцям, як правильно організувати самоізоляцію
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Колишня очільниця МОЗ Уляна Супрун, яка раніше пояснила, чи можна заразитися коронавірусом від тварин,  дала низку порад людям, яких відправили на карантин у зв’язку з COVID-19, а також тим, хто живе в одній квартирі з особами, що вже заразилися або ж очікують результати тестів.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це Супрун написала на своїй сторінці в Facebook.

Уляна Супрун нагадала українцям про такі заходи безпеки, як особиста гігієна, вологе прибирання і провітрювання приміщень і зазначила, що хворий повинен знаходиться в окремому приміщенні, а для контактів з ним необхідно «призначити» одного з членів сім’ї, який не входить в групу ризику. До неї, зокрема, відносяться люди у віці.

«Якщо вдома є ще хтось, хто не доглядає за хворим, важливо зберігати дистанцію в 2 метри, не перебувати в одному приміщенні, уникати будь-якого контакту. Всі домашні повинні дотримуватися належну гігієну рук, а також щодо кашлю і чхання, не торкатися очей, носа або рота,  не помивши перед цим ретельно руки , – пише Супрун.

За її словами, хворий на карантині повинен бути в масці, коли до нього приходить член родини, що доглядає за ним.

Що ж стосується харчування, то людина на самоізоляції повинна їсти в своїй кімнаті. Їжу йому рекомендують залишати біля дверей, а потім забирати брудний посуд. До речі, для хворого рекомендують виділити окремий комплект посуду – в жодному разі не можна обмінюватися їжею або напоями та пити із загальних чашок.

Аналогічні рекомендації стосуються і туалетного паперу, рушників та засобів гігієни, які краще зберігати в кімнаті людини на самоізоляції, щоб уникнути плутанини.

Нагадаємо, що коронавірус в Україні вразив вже майже 100 жителів з різних областей. Найпоширенішим ускладненням цього захворювання є пневмонія – запалення легенів. Однак пневмонія при коронавірусі має деякі особливості і не завжди розвиток хвороби буває типовим.

Також стало відомо, що 24 березня в лабораторних умовах були підтверджені 29 випадків коронавірусу Covid-19. Смертельний вірус охопив нові області, а саме Запорізьку, Волинську, Луганську та Одеську.

А тим часом у Китаї у провінції Юньнань зафіксована перша смерть від хантавірусу – вірусу, який переносять гризуни.  Інфікований помер раптово. У громадському транспорті йому стало зле. Всіх 32 пасажирів, які знаходилися з ним в транспорті, помістили на карантин.

Джерело: Народна Правда