Уряд прийняв важливу постанову для захисту прав працівників на час карантину: деталі

За працівниками зберігаються їхні трудові права та оплата праці на час карантину

Уряд прийняв важливу постанову для захисту прав працівників на час карантину: деталі
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Кабінет міністрів України на засіданні 25 березня розглянув проект постанови, яка має захистити трудові права українців під час введеного через коронавірус карантину в країні. Уряд підтримав постанову з доопрацюваннями більшістю голосів.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на ТСН.

Loading...

На засіданні уряду 25 березня міністр юстиції Денис Малюська презентував розроблений з міністерством економіки документ, яким визначається, що за працівниками зберігаються їхні трудові права та оплата праці на час карантину, включно з роботою з дому. Це стосується і працівників державних підприємств, і приватного сектору.

Підприємствам рекомендують утриматись від звільнення громадян за деякими статтями Кодексу законів про працю, а саме у зв’язку з реорганізацією, ліквідацією організації, систематичні звільнення або прогул, тобто всі обставини, які можуть бути пов’язані з наслідками карантину для підприємств.

Міністр зазначив, що документ потребує доопрацювання, які будуть втілені протягом одного дня.

Нагадаємо, через поширення коронавірусу Covid-19 в  Україні з 27 березня планують припинити будь-які пасажирські перевезення через кордони.

Також  прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що, якщо ситуацію з коронавірусом в Україні подолають швидше за 30 днів, то уряд буде окремо ухвалювати рішення щодо карантину.

До слова, на період карантину субсидії в Україні збільшать на 300 грн. Щоб люди, які втратили роботу, змогли отримати субсидію, вони повинні зареєструватися в службі зайнятості. Це можна зробити онлайн.

Джерело: Народна Правда
загрузка...