Як коронавірус вражає легені: відео

В ролика в прискореному режимі показані знімки, отримані методом КТ грудної клітки пацієнта з коронавірусом

Як коронавірус вражає легені: відео
Автор Романова Марі в Наука/Новини
Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ

У мережі показали, як коронавірус SARS-CoV-2 вражає легені пацієнта. Відео демонструє всі стадії перебігу вірусної пневмонії, яка спостерігається у хворих Covid-19.

Loading...

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, ролик, отриманий від російських вчених, опублікував Telegram-канал Baza.

В ролику в прискореному режимі показані знімки, отримані методом комп’ютерної томографії, грудної клітки пацієнта з коронавірусом Covid-19. Видно всі етапи перебігу вірусної пневмонії, що симетрично вражає легені: спочатку не більш ніж в чотирьох осередках проявляється так званий симптом матового скла — патологічні зміни (ущільнення) в легеневій тканині на рівні альвеол, які видно на КТ-знімках.

Поступово зона зниження легкості легеневої тканини стає ширше, ущільнення діаметром не більше трьох сантиметрів поширюються починаючи з нижніх часток легенів і по периферії, на фоні проглядаються мережа судин і бронхи. Такі симптоми вірусу, як утруднене дихання і задишка, з’являються саме на цій стадії (приблизно на четвертий день): причина в тому, що через пошкодження в альвеолах починає накопичуватися рідина, вона провокує порушення в кисневому обміні.

На п’ятий-восьмий день вірусної пневмонії ущільнення починають стрімко множитися, формуючи вже цілі осередки в сегментах. Пік хвороби припадає на 10-13 день: симптом «матового скла» «захоплює» деколи всю частку легені цілком.

Видання Naked Science зазначає, що в кінці лютого китайські медики опублікували звіт з результатами першого розтину пацієнта з Уханя, померлого від коронавірусу. Тоді підтвердилося, що запальні ураження концентруються переважно в легенях, були і альвеолярні пошкодження. За  висновками лікарів, патологічні ознаки SARS-CoV-2 аналогічні «атиповій пневмонії» SARS 2002-2003 років і близькосхідному респіраторного синдрому (MERS).

Зазначимо, експерт з боротьби з особливо небезпечними інфекціями, радник з наукової роботи директора Центрального НДІ епідеміології Росспоживнагляду, академік РАН Віктор Малєєв розповів, що вчені поки не можуть точно спрогнозувати, яким шляхом «попрямує» коронавірус. Є варіант, як з SARS, який почався в листопаді 2002 року і завершився до серпня 2003 року. Другий сценарій — перетворення коронавірусу в сезонну інфекцію. Тобто влітку з захворюваністю буде краще, а восени буде нова хвиля.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...