Як служити у Страсний тиждень і на Великдень: церква дала пораду українцям

Предстоятель вважає, що вірних треба заохочувати якнайбільше користатись трансляціями церковних богослужб, але їх мають забезпечити священнослужителі з храмів та соборів.

Як служити у Страсний тиждень і на Великдень: церква дала пораду українцям
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав дав поради, як під час пандемії коронавірусу Covid-19 служити страсні й пасхальні богослужіння.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, ці поради з’явилися на сайті церкви.

Зазначається, що УГКЦ є глобальною церквою, яка присутня на всіх континентах. Тому поради глави УГКЦ мають універсальний характер.

На основі цих порад єпископи у своїх єпархіях та екзархатах мають допомогти священникам сформувати критерії стосовно поведінки священнослужителів у надзвичайних ситуаціях.

1. Якщо у Страсний тиждень і на свято Воскресіння Христового в країнах нашого проживання триватиме карантин, то пасхальні богослужіння слід проводити в такий самий спосіб, як під час молитви у неділі Великого посту, тобто зараз.

Предстоятель вважає, що вірних треба заохочувати якнайбільше користатись трансляціями церковних богослужб, але їх мають забезпечити священнослужителі з храмів та соборів.

2. Страсні й великодні служби цього року в усій Католицькій Церкві служаться без участі вірних – заради безпеки, щоб зменшити контакт між людьми і не поширювати вірусів.

3. У Великий четвер цього року не виконувати обряду вмивання ніг.

4. У Велику п’ятницю не робити жодних процесій – ні в храмі, ні поза ним. Плащаницю можна винести зі святилища прямо до Божого гробу та встановити обмеження перед самою плащаницею, щоб вірні не підходили для її цілування. Блаженніший Святослав радить організувати доступ до плащаниці так, щоб люди не скупчувалися в храмі понад встановлену санітарними нормами допустиму кількість осіб.

5. У неділю Пасхи служити, по можливості, надворі. Не робити процесій – ні в храмі, ні довкола храму. Якщо вважатимуть за можливе, відповідно до санітарних норм певної країни, служити в храмі, то в ньому мають перебувають лише священнослужителі та співці. Усі інші повинні залишитися надворі. При цьому їм треба забезпечити можливість брати участь у богослужіннях, слухаючи відправи через гучномовці або переглядаючи їх на екранах. Слід просити людей не скупчуватися, а перебувати на встановленій санітарними нормами відстані.

Та однак, якщо карантин цього вимагатиме, слід брати участь у богослужіннях через трансляції, залишаючись вдома.

6. Освячувати лозу у Квітну неділю та святити паски й великодні страви на Пасху лише надворі. Просити при цьому вірних не скупчуватися понад дозволену норму відстані між собою. Освячувати страви можна у Великодню суботу стільки часу, скільки це буде потрібно.

Також Глава Церкви наголосив, аби до храмів не приносили страви на освячення особи літнього і похилого віку; ті, у яких члени родини мають ознаки респіраторного захворювання; ті, хто перебуває на самоізоляції. Їх слід повідомити, що великодні кошики будуть освячені теж за посередництвом онлайн-трансляцій.

“Прикладом у цьому нам має слугувати Папа Римський, який благословляє людей на площі Святого Петра у Ватикані, і це благословення поширюється також на тих, хто єднається з ним за допомогою радіо і телебачення”, – запевнив він.

Також не потрібно водити гаївок біля храмів, не влаштовувати великодніх забав, щоб не збирати людей разом.

Раніше, НАРОДНА ПРАВДА повідомляла про те, що означає режим надзвичайної ситуації в Україні.

Також, Україна повністю закриє кордон для пасажирських перевезень з 27 березня.

Джерело: Народна Правда