Бійців ООС почали масово перевіряти на коронавірус

В першу чергу перевірять медиків, а також тих, чия посада передбачає численні контакти з іншими людьми

Бійців ООС почали масово перевіряти на коронавірус
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про ООС

У районі проведення операції Об’єднаних сил військовослужбовці отримали можливість пройти тест на коронавірус SARS-CoV-2.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА, системи тестування привіз на передову благодійний фонд «Повернись живим».

Бійцям привезли близько 1000 тест-систем. В першу чергу перевірять медиків, а також тих, чия посада передбачає численні контакти з іншими людьми: командувачів складу, начальників штабів, прес-офіцерів. Ще близько сотні експрес-тестів залишаться як резерв для перевірки хворих військовослужбовців.

Збір зразків біоматеріалів триватиме протягом тижня. Потім аналізи відвезуть в спеціальних контейнерах в лабораторію і там буде проведена діагностика з високоточного ПЛР-методу.

Як пояснюють у фонді, превентивне тестування на коронавірус дозволяє своєчасно ізолювати тих, що заразилися бійців в момент, коли симптоми хвороби ще не проявилися. Саме на цій стадії людина становить найбільшу небезпеку для оточуючих і є активним розповсюджувачем інфекції.

Нагадаємо, на сьогоднішній день відомо, що коронавірус забрав життя понад 21 тисячі осіб, а число хворих наближається до позначки 500 тисяч. Нещодавно вчені з Китаю, де COVID-19 вдалося зупинити, з’ясували, що близько 30% випадків хвороби проходять зовсім безсимптомно.

Нагадаємо також, в Україні очікується різке збільшення хворих на COVID-19, адже в країну масово повертаються наші громадяни з-за кордону.

Джерело: Народна Правда