Кредитні канікули через карантин: в НБУ зробили важливе уточнення

Кредитні канікули - це не прощення боргів, а відстрочка для позичальників, фінансовий стан яких погіршився

Кредитні канікули через карантин: в НБУ зробили важливе уточнення
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Під час карантину банки продовжують нараховувати відсотки по кредитах, а оплатити їх можна буде вже після його завершення.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА, про це заявила заступник голови Нацбанку Катерина Рожкова у відео, розміщеному на Facebook.

Вона роз’яснила, що пільговий режим обслуговування, або ж “кредитні канікули”, – це не прощення боргів, а відстрочка для позичальників, фінансовий стан яких погіршився. Банки продовжують нараховувати відсотки за користування кредитами. Водночас вони нараховують відсотки по депозитах і платять їх.

Таким чином, під час карантину відсотки продовжують нараховуватися, але оплатити їх можна після завершення карантину. Щодо пільгового режиму потрібно домовлятися з банком. І робити це дистанційно. Для цього потрібно надати підтвердження втрати роботи, істотного зниження доходів або припинення бізнесу.

Раніше повідомлялося, що Національний банк днями затвердить стандартні правила кредитних канікул.

Нагадаємо також, президент України Володимир Зеленський доручив Міністерству фінансів провести перемовини з Міжнародним валютним фондом щодо наслідків подолання коронавірусу.

Джерело: Народна Правда