На Філарета подають до суду через заяву про коронавірус: подробиці

Представники ЛГБТ-спільноти звинуватили Почесного патріарха дискримінації

На Філарета подають до суду через заяву про коронавірус: подробиці
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Громадська організація “Інсайт” повідомила, що готує судовий позов до Почесного патріарха ПЦУ Філарета,  у яких він заявляв, що “одностатеві шлюби є причиною виникнення та поширення епідемії коронавірусу”, а також наголосив, що справжні віряни не можуть інфікуватися COVID-19, коли причащаються з однієї ложки.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомили на сторінці організації у Facebook.

Loading...

В спільноті наголосили,  що оскільки Філарет є публічною особою, тому має великий вплив на людей, що належать до релігійної спільноти і його слова можуть бути підбуренням до дискримінації поширення стигми та переходу до насильницьких дій щодо геїв, лесбійок, бісексуальних та трансгендерних людей.

“Вважаємо подібні висловлювання неприпустимими в будь-який час, а поширення неправдивої, відверто дискримінаційної інформації публічною особою зараз, під час пандемії, може спричинити хвилю насильства на ґрунті ненависті щодо ЛГБТ-спільнот. Наразі наші адвокати працюють над позовом”, – йдеться в заяві.

Як відомо,   Філарет побачив у пандемії коронавірусу покарання за гріхи людей, однак зауважив, що  причастя з однієї ложки є безпечним і, мовляв, справжні віряни не захворіють.

“Епідемія – це є покарання Боже за гріхи людей. А ми думаємо, як визволитися від цієї епідемії, і правильно роблять уряди всіх держав, зокрема нашої, що вживають заходи застереження. Але причина коронавірусу – це гріховність людства. В чому особливість гріха полягає? Відкрито добро не захищають, а захищають зло, і не лише захищають, а його розповсюджують. Я маю на увазі насамперед одностатеві шлюби”, – заявив Філарет.

Він зазначив, що церква нині дотримується рекомендацій влади щодо карантину – не проводити масові богослужіння, не цілувати ікони та хрести. Водночас, зауважив Філарет, про заборону причастя не йдеться.

Нагадаємо, у середу, 25 березня, Кабмін продовжив карантин у зв’язку з пандемією коронавірусу до 24 квітня. Рішенням уряду на всі території країни запроваджено режим надзвичайної ситуації.

Разом із тим, в Офісі Президента пояснили, чому в Україні наразі не можуть запровадити надзвичайний стан через поширення коронавірусу. Влада не готова зупинити більшу частину економіки України.

Джерело: Народна Правда