Надзвичайний стан в Україні: Зеленський готує рішення

Більшість українців не усвідомлюють реальної небезпеки

Надзвичайний стан в Україні: Зеленський готує рішення
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Через те, що більшість українців недооцінюють небезпеку коронавірусу і ігнорують карантин, президент України Володимир Зеленський може найближчим часом ввести в Україні надзвичайний стан.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА, про це заявив віце-прем’єр України, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков в інтерв’ю журналістці Олесі Бацман.

“Це цілком можливо, але ухвалення рішення базуватиметься на швидкості поширення епідемії. Ми з вами говорили, що люди не виконують приписів, не виконують рекомендацій, сідають в автобуси і таким чином піддають себе та інших небезпеці. Якщо це протягом дня-двох не зміниться, доведеться, мабуть, допомагати”, – зазначив Резніков.

Він додав, що для нього не стане сюрпризом, якщо президент Володимир Зеленський підпише таке рішення.

Разом із тим, введення надзвичайного стану через пандемію – загальноєвропейська практика. Його вже запроваджено у Італії, Іспанії, Чехії, Естонії, Румунії, Болгарії, Угорщині, Словаччині, а також у США.

У цих країнах, зокрема, діють такі обмеження:

закриваються всі ринки, торговельні та розважальні центри, театри, кіно і музеї;

заборонені масові заходи;

зупинено або обмежено користування громадським транспортом;

запроваджено карантин в дитячих садках і навчальних закладах;

перехід медичних установ на роботу в режимі підвищеної готовності;

заборонено в’їзд людям з країн-епіцентрів поширення Covid-19.

У деяких країнах введені ще жорсткіші заходи, якими обмежується можливість місцевим жителям вільно пересуватися вулицями. За порушення правил карантину в різних країнах передбачені великі штрафи або кримінальна відповідальність.

Надзвичайний стан в Україні – особливий правовий режим діяльності органів державної влади та управління, підприємств, установ і організацій, що вводиться в країні або окремих її районах для захисту від зовнішньої або внутрішньої загрози, підтримання громадського порядку.

За надзвичайного стану відбувається обмеження прав і свобод громадян, юридичних осіб, а також покладання на них додаткових обов’язків.

Так, режим надзвичайного стану передбачає жорсткіші заходи, ніж надзвичайна ситуація:

обмеження в’їзду і виїзду в області та міста;

перекривають аеропорти і деякі дороги;

вводиться комендантська година, до гарантування порядку і безпеки підключають армію та поліцію;

правоохоронці отримають можливість оглядати транспортні засоби, будівлі, вилучати речі;

евакуйовують населення з небезпечних місць у разі необхідності;

можуть ввести картки на продукти і предмети першої необхідності;

указом президента може бути введена цільова мобілізація, а держава зможе розпоряджатися майном підприємств, установ та організацій всіх форм власності.

призупиниться діяльність політичних партій;

Раніше повідомлялося, що у середу, 25 березня, Кабмін продовжив карантин у зв’язку з пандемією коронавірусу до 24 квітня. Рішенням уряду на всі території країни запроваджено режим надзвичайної ситуації.

Разом із тим, в Офісі Президента пояснили, чому в Україні наразі не можуть запровадити надзвичайний стан через поширення коронавірусу. Влада не готова зупинити більшу частину економіки України.

Джерело: Народна Правда