Штрафів не буде: українцям нагадали про правила оплати комуналки на карантині

В умовах карантину чиновники закликали українців оплачувати комунальні послуги онлайн

Штрафів не буде: українцям нагадали про правила оплати комуналки на карантині
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Карантин в Україні через коронавірус продовжили до 24 квітня, а дію режима надзвичайної ситуації поширили на територію всієї країни. Щоб мінімізувати ризики зараження, медики закликали громадян утримуватися від виходу на вулицю без крайньої необхідності, а чиновники рекомендували здійснювати оплату комунальних послуг онлайн.

Loading...

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на прес-службу міністерства розвитку громад і територій України.

Там підкреслили необхідність введення всіх можливих заходів щодо здійснення споживачами таких інтернет платежів через особисті кабінети на сайтах підприємств-виконавців послуг і за допомогою інших можливих і загальнодоступних сервісів (Приват 24, Сбер 24, iPay, Portmone і інші).

Також у прес-службі відомства заспокоїли українців щодо ситуації із санкціями через несвоєчасну оплату і борги за комуналку.

Так, на період дії карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних з поширенням коронавірусу і протягом 30 днів з дня його скасування забороняється

  • нарахування та стягнення пені за несвоєчасне здійснення платежів за ЖКП;
  • припинення надання ЖКП українцям у разі їх несплати або оплати не в повному обсязі;
  • примусове виселення з житла;
  • примусове виселення громадян за несвоєчасну оплату ЖКП з житлових приміщень у будинках державного, громадського житлового фонду та житлового фонду соціального призначення.

У той же час у міністерстві нагадали, що оплата споживачами комуналки “безпосередньо впливає на діяльність кожного підприємства галузі в населених пунктах України та надання ними життєво необхідних послуг”.

Раніше НАРОДНА ПРАВДА повідомляла, що на індексацію пенсій та виплати по 1000 гривень на період карантину Кабінет міністрів запропонував виділити додаткові 19,681 млрд грн.

Також повідомлялося, що в Києві скасували транспортний карантин.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...