Вчені заявили, що чоловіки частіше вмирають від коронавірусу

Рівень смертності від Covid-19 у чоловіків становить 2,8%, тоді як у жінок - 1,7%

Вчені заявили, що чоловіки частіше вмирають від коронавірусу
Автор Романова Марі в Наука/Новини

Як відомо, коронавірусна інфекція Covid-19 небезпечна для людей похилого віку, людей з онкологічними або кардіологічними патологіями в анамнезі, а також з респіраторними захворюваннями. Однак нещодавно вчені порівняли переносимість хвороби і встановили, що з коронавірусом гірше справляються чоловіки.

Loading...

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться у статті Naked Science.

Останнім часом все більше досліджень вказують на гендерні відмінності в протіканні Covid-19. Так, у чоловіків частіше виявляються симптоми захворювання, а його перебіг найчастіше завершується летальним результатом. Вперше ця тенденція проявилася ще тоді, коли епідемія бушувала тільки в Китаї. Дослідження, опубліковане в щотижневому віснику Центрів з контролю захворювань КНР, показує, що рівень смертності від Covid-19 у чоловіків становить 2,8%, тоді як у жінок – 1,7%. Схожа картина спостерігалася, коли пандемія перекинулася на Європу.

За даними, які опубліковані в BMJ Global Health, в Італії на частку чоловіків припадає близько 71% всіх смертей. Дані по Іспанії показують, що різниця в смертності у різних статей майже дворазова — “на користь” чоловіків.

Чому чоловіки частіше вмирають від коронавірусу, точно невідомо. Спочатку вчені вважали, що це пов’язано з тим, що вони частіше курять. Крім того, чоловіки більш легковажно ставляться до миття рук і часто нехтує милом при цьому.

Однак останні дослідження спростовують гіпотезу про куріння. Адже, приміром, в Італії курять близько 28% чоловіків і 19% жінок, але відмінності від Китаю (у КНР курить близько половини чоловічого населення — і лише 2% жінок) за смертністю від Covid-19 не такі вже й значні, і число пацієнтів з важкими симптомами, а також тих, що гинуть від вірусу, набагато вище серед чоловіків.

На думку професора Сабры Кляйн з Університету Джона Хопкінса, це може бути пов’язано з більш низькою вродженою імуною противірусною відповіддю. Дослідження, проведене під її керівництвом, показало, що це справедливо для ВІЛ і гепатиту С.

Крім того, певну роль у такій статевій  відмінності можуть грати гормони — наприклад, естроген, підсилює противірусну реакцію імунних клітин. Крім того, багато генів, що регулюють імунну систему, у жінок розташовані в статевий Х-хромосомі (нагадаємо, у жінок ця хромосома парна, а у чоловіків є лише в одному екземплярі).

Як повідомлялося раніше, вчені з Університету штату Луїзіана в США встановили, що прийом деяких медичних препаратів підвищує ймовірність зараження коронавірусом Covid-19.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...