Закриття кордону України: як можна потрапити в країну після 27 березня

Про тих, хто не зможе повернутися в найближчі два дні, подбають дипломатичні представництва та українські громади за кордоном.

Закриття кордону України: як можна потрапити в країну після 27 березня
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда/Соціальна правда

Володимир Зеленський сьогодні, 26 березня, звернувся до українців. Серед іншого президент заявив, що ввечері п’ятниці кордон України буде тотально перекритий. І повернутися додому українці, які залишилися за кордоном, не зможуть.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, у своєму вечірньому зверненні Зеленський анонсував закриття кордонів.

Loading...

Ця заява всіх заплутала. Бо ще вчора топ-чиновники заявляли, що повернутися можна буде на автомобілі.

“До кінця п’ятниці 27-го березня буде закритий державний кордон та припинені всі пасажирські перевезення” , – заявив президент.

Зеленський нагадав, що два тижні тому закликав громадян терміново повернутися в Україну: більшість зробило це самостійно, а інших, більше 80 тисяч, повернули додому літаками, поїздами та автобусами.

“Але сьогодні у нас вже немає часу чекати. Ми опинилися перед важким вибором між громадянами, які ще за кордоном і безпекою 40 млн громадян всередині країни. Наш обов’язок, як держави, дбати про кожного українця” , – зазначив президент.

Зеленський зазначив, що про тих, хто не зможе повернутися в найближчі два дні, подбають дипломатичні представництва та українські громади за кордоном.

“Жодного українця, який залишиться за кордоном, ніхто не забуде. Ми будемо поступово повертати вас з-за кордону, але з урахуванням епідемічної ситуації в місці вашого перебування, а також – рівня забезпечення необхідними засобами та готовності медичної системи до вашої обов’язкової ізоляції” , – пояснив Зеленський.

Про прикордонний блекаут першим оголосив прем’єр-міністр Денис Шмигаль після засідання уряду 25 березня. Спочатку він зробив заяву на Кабміні:

“В цьому є нагальна необхідність, тому що за останні тижні ми бачимо, що єдиним джерелом потрапляння коронавіруса в Україну був потік громадян з-за кордону і цей потік триває.

До кінця п’ятниці ми повинні зупинити будь-який пасажирський рух через кордони України в обидві сторони. Прошу таку пропозицію розробити, опрацювати, погодити та винести. Ми невідкладно зберемо позачергове засідання уряду, щоб ми це рішення затвердили”.

На засіданні Уряду прем’єр-міністр доручив розробити і невідкладно надати пропозиції щодо закриття кордонів України для будь-якого пасажирського сполучення. Для затвердження цього рішення проведуть позачергове засідання Кабінету Міністрів України. "До кінця дня – п’ятниці – ми маємо зупинити будь-який рух пасажирський через кордони України в обидві сторони", – наголосив Денис Шмигаль.

Gepostet von Державна прикордонна служба України am Mittwoch, 25. März 2020

Пізніше приблизно про те ж вийшла заява прес-служби прем’єр-міністра. З неї теж випливає, що йдеться лише про пасажирські перевезеннях.

Закриття кордону України: як можна потрапити в країну після 27 березня

Зазначимо, що рішення уряду щодо закриття кордонів поки немає. Воно з’явиться тільки в п’ятницю, 27 березня, коли засідатиме спеціальна комісія з надзвичайних ситуацій. Але поки за всіма даними – в Україну можна буде в’їхати як на особистому автомобілі, так і зайти через пішохідний пункт пропуску.

Однак, відміняють пасажирські перевезення через кордон, які вимагають від влади масової ізоляції приїжджаючих і втомлюючих перевірок.

Зазначимо, що недопуск людини в країну – це порушення конституційного права громадян. Тому якщо перевізник привезе українців до прикордонного пункту – вони зможуть перейти його пішки або проїхати на приватному авто.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...