Засідання ТКГ по Донбасу пройшло в режимі відеоконференції: що вирішили

Підписати анонсований скандальний документ з бойовиками "ЛДНР" завадив коронавірус

Засідання ТКГ по Донбасу пройшло в режимі відеоконференції: що вирішили
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

У четвер, 26 березня, відбулося чергове засідання Тристоронньої контактної групи (ТКГ) з мирного врегулювання ситуації на Донбасі, яке у зв’язку з поширенням коронавірусу  проходило в форматі відеоконференції.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться в повідомленні пресслужби Офісу президента України.

“Ключові питання, які були порушені українською стороною, стосувалися ситуації безпеки на Донбасі і взаємного звільнення утримуваних осіб”, – йдеться в повідомленні.

На зустрічі Україна підтвердила прихильність режиму стійкого і повного припинення вогню і закликала учасників ТКГ підтримати цю ініціативу. Також обговорювалося формування списків для взаємного звільнення бранців.

Крім того, учасники ТКГ продовжили консультації з наступних ділянок розведення сил і засобів, враховуючи насамперед гуманітарні критерії.

Під час засідання ніяких документів підписано не було.

Нагадаємо, на своєму першому брифінгу, відразу після призначення керівник Офісу президента України Андрій Єрмак висловився щодо низки ключових питань. Зокрема, про війну на Донбасі, переговорах з Росією, Мінських угодах, законі щодо дезінформації та низці інших проблем.

Також 13 березня глава Офісу президента України Андрій Єрмак підтвердив, що на засіданні ТКГ було підписано документ щодо необхідності створення консультативної ради, до якої увійдуть представники ОРДЛО. Глава ОПУ підкреслив, що мова про визнання терористичних “Л/ДНР” не йде, а новий орган увійдуть тільки мирні представники окупованих територій.

Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що наша країна не може в односторонньому порядку зупинити війну на Донбасі, яка триває шостий рік. Тим не менш, він впевнений, що Україна обов’язково переможе.

Джерело: Народна Правда