“Згорілі” квитки під час карантину: як повернути гроші і добитися компенсації

За словами юристів, організатори зобов'язані повертати українцям гроші за квитки, якщо заходи не відбулися

”Згорілі” квитки під час карантину: як повернути гроші і добитися компенсації
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини/Публікації/Соціальна правда

З середини березня на всій території України діє карантин через поширення коронавірусу. Так, були закриті театри, опери і кінотеатри, скасовано спортивні та культурні заходи, а також припинилися всі внутрішні перевезення.

Loading...

НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на “Сегодня” розповідає, як повернути гроші за втрачені квитки і отримати компенсацію.

Як повернути квитки на літаки та поїзди

Деякі авіакомпанії йдуть назустріч і пропонують безкоштовно змінити дату вильоту, а “Укрзалізниця” продовжила терміни повернення залізничних квитків – до 90 діб для внутрішнього сполучення і до 180 діб – для міжнародного.

Але багато представників бізнесу не вважають за потрібне повертати гроші, бо ситуація форс-мажорна. Володимир Місечко, керуючий партнер ЮФ “Місечко та Партнери” розповідає, що ця ситуація однакова для всіх, споживачі не можуть отримати послуги, за які заплатили, постачальники, у свою чергу, не можуть надати ці послуги, через причини, які не залежать від них.

Так, згідно ст. 901 Цивільного кодексу України за договором про надання послуг, виконавець зобов’язується надати послугу, яку запросив і оплатив замовник. Якщо ж послугу не надали – гроші потрібно повернути. Але є нюанси.

Місечко додає, що згідно з розділом 15 “Правил повітряних перевезень та обслуговування пасажирів і багажу”, у разі скасування рейсу пасажирам має бути запропоновано на вибір відшкодування вартості повітряного перевезення або ж зміна маршруту.

Також пасажирам у разі скасування рейсу додатково сплачується компенсація, а саме:

  • 250 євро — для рейсів на відстань 1500 кілометрів;
  • 400 євро — для рейсів на відстань понад 1500 до 3500 кілометрів;
  • 600 євро — для рейсів на відстань понад 3500 кілометрів.

Але в тому випадку, якщо причиною скасування рейсу стали непередбачені надзвичайні обставини, які не можна було змінити, авіаперевізник може не виплачувати компенсацію пасажирам.

“Авіаперевізник має право відмовити в поверненні коштів, якщо заяву про повернення коштів пасажир подав після закінчення терміну дії квитка; квиток придбано за спеціальним тарифом і правилами його використання не передбачено повернення сум. Виходячи із вищезазначених норм, розраховувати на повернення коштів за квитки можуть тільки ті пасажири, які придбали квитки за тарифами, які передбачали повернення таких коштів, всі інші пасажири мають право на зміну маршруту”, — говорить Місечко.

Юрист додає, що стосовно компенсацій за скасування рейсів, авіакомпанії зможуть надати підтвердження того, що причиною скасування рейсу була дія надзвичайних обставин або непереборної сили.

“На 23 і 24 березня мною були придбані авіаквитки за маршрутом Київ-Варшава-Люксембург, Люксембург-Варшава-Київ авіакомпанії LOT за незворотним тарифом, і тому єдине, на що я міг розраховувати, це зміна маршруту. Авіакомпанія LOT запропонувала мені на вибір або змінити дату авіаквитків, або отримати ваучер на суму вартості таких квитків з можливістю їх подальшого обміну протягом 12 місяців, що я і зробив”, — ділиться своїм досвідом Місечко.

Що робити, якщо гроші повертати не хочуть
Що стосується різних культурних або спортивних заходів, то тут українцям теж зобов’язані повернути гроші за квитки.

“З приводу концертів і театрів, то у відповідності зі ст. 10 Закону України “Про захист прав споживачів”, споживач має право відмовитися від договору про надання послуг і вимагати відшкодування збитків, якщо виконавець своєчасно не приступив до виконання своїх зобов’язань. Отже, у разі скасування концерту, театральної постановки організатор зобов’язаний повернути сплачені за такий захід кошти”, — говорить Володимир Місечко.

Він додає, що обов’язково потрібно оформляти письмову заяву про повернення коштів з копією квитків та направити його організатору.

Раніше НАРОДНА ПРАВДА  повідомляла, що пік захворюваності COVID-19 в Україні настане через 2-3 тижні, але він досить швидко піде на спад через набутий імунітет і підвищення температури повітря, таку думку висловив колишній санітарний лікар України Святослав Протас.

Нагадаємо також, в Україні очікується різке збільшення хворих COVID-19, адже в країну масово повертаються наші громадяни з-за кордону.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...