Бюджет-2020 змінять: як це вплине на українців

Зокрема хочуть призупинити деякі освітні, культурні та спортивні програми. Зменшити видатки на ремонт доріг та вдвічі зрізати бюджет на місцеві вибори.

Бюджет-2020 змінять: як це вплине на українців
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини/Соціальна правда

Кабмін запропонував переглянути державний бюджет на цей рік. Скорочення витрат на освіту, науку, культуру, спорт, вибори, реформи та створення Стабілізаційного фонду. Про те, що означають ці зміни та чи прийме їх парламент – повідомляє НАРОДНА ПРАВДА.

Держбюджет переглянуть. Кабмін направив пропозиції керівництву Верховної ради. Депутат Олексій Гончаренко опублікував проєкт зміни витрати Держбюджету. Серед основного — збільшення видатків на 96 мільярдів гривень та зменшення доходів на 115 мільярдів, збільшення внутрішніх та зовнішніх запозичень та закриття низки програм. Зокрема хочуть призупинити деякі освітні, культурні та спортивні програми. Зменшити видатки на ремонт доріг та вдвічі зрізати бюджет на місцеві вибори.

Loading...

Кабінет Міністрів за словами Гончаренка пропонує Верховній Раді обнулити фінансування місцевих виборів, які мають відбутися 25 жовтня 2020 року. За словами депутата, спочатку на місцеві вибори у 2020 році було закладено 2 мільярди 156 мільйонів гривень. Тепер на вибори хочуть виділити 1 мільйон 291 тисячу гривень. Це створить можливість перенести вибори на наступний рік.

Міністерство розвитку громад і територій, згідно з пропозиції Кабміну, зазнає найбільшого скорочення – 87%. Це здебільшого економлять на видатках регіонального розвитку. Таким чином регіони недоотримуватимуть фінансування, а децентралізацію поставлять на паузу.

Гончаренко стверджує, що Кабмін пропонує зменшити видатки на субсидії на 8 мільярдів. Зазначимо, що у чинному бюджеті-2020 передбачені 48 мільярдів гривень на субсидії, а у новій пропозиції від Кабміну – 39,33 мільярда. Це при тому, що 25 березня Кабмін ухвалив постанову компенсувати додаткові 300 гривень на комунальні послуги сім’ям, які отримують субсидію під час карантину – майже 3 мільйонам сім’ям.

Кабмін пропонує скоротити видатки на земельну реформу із 76 мільйонів гривень до 51 мільйона. Хочуть повністю скасувати видатки на проведення інвентаризації земель та оновлення картографічної основи Держземкадастру. Зазначимо, що у бюджеті-2020 заклали 431 мільйон гривень на це.

Аграрії можуть позбутися передбаченої для них допомоги у розмірі 4 мільярди гривень. Зокрема пропонують скасувати такі ініціативи:

 • програма розвитку тваринництва
 • садівництво
 • підтримка фермерських господарств
 • здешевлення сільськогосподарської техніки і обладнання
 • здешевлення кредитів, у тому числі. для закупівлі землі с/г призначення
 • підтримка сімейних фермерських господарств через механізм доплати на користь застрахованих осіб – членів/голови сімейного фермерського господарства ЄСВ

За словами колишнього міністра економіки Тимофія Милованова ці та інші зміни можуть призвести до того, що “земельної реформи не буде”.

Цього року влада обіцяла масштабний ремонт доріг, на які у бюджеті виділили рекордну суму – 76,5 мільярдів гривень. Проте Кабмін пропонує скоротити витрати на 8 мільярдів, тобто на 10,5%. Через це деякі проєкти доведеться відкласти на наступний рік.

Міністр освіти Ганна Новосад на Facebook розповіла, що планують забрати:

 • Субвенцію на створення професійно-технічних навчально-практичних центрів – 259 мільйон гривень;
 • Фонд розвитку закладів вищої освіти – 250 мільйонів гривень;
 • Субвенцію “Спроможна школа для кращих результатів” – 1,5 мільярда гривень по загальному фонду (тобто програми не буде);
 • Субвенцію на підтримку молодих вчителів – 1,5 мільярда гривень;
 • Субвенцію на Нову українську школу – 1,4 мільярда гривень;
 • Кошти для запуску гранатового фінансування науки через Національний Фонд Досліджень. Залишають лише зарплати. Мінус 500 мільйонів гривень.
 • Всі кошти, які йшли в бюджетній програмі МОН “Підтримка пріоритетних напрямів наукових досліджень”

Зазначимо, що якщо пропозицію приймуть, то дефіцит держбюджету збільшитися на 202 мільярди гривень. Наприкінці лютого цього року дефіцит становив понад 96 мільярдів. Щоб його покрити Кабмін пропонує збільшити внутрішні запозичення на 147 мільярдів гривень та зовнішні на 131 мільярд гривень.

Через це Україна потребуватиме кредиту від МВФ ще більше, ніж потребує його зараз.

Нагадаємо, через те, що українська влада не могла прийняти “антиколомойський” закон, МВФ відтягував затвердження програми вартістю 5,5 мільярдів доларів.

Раніше ми повідомляли, що МВФ визнав початок глобальної економічної кризи.

Також, кількість безробітних в Україні радикально зросла.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...