Достроковий вихід на пенсію: хто в Україні отримає це право

В Україні хочуть повернути можливість вийти на пенсію за вислугою років для окремих категорій працівників

Достроковий вихід на пенсію: хто в Україні отримає це право
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Для окремих категорій працівників вихід на пенсію за вислугу років був скасований у 2017 році, зараз депутати розробляють законопроект, щоб повернути цю норму.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Сегодня.

Так, зараз у Верховній Раді розроблено проект закону “Про введення програм пенсійного забезпечення за вислугу років” (№ 2617) в якому прописано, що вийти на пенсію за вислугою років зможуть співробітники локомотивних бригад, водії вантажних автомобілів, які зайняті на шахтах, кар’єрах, рудниках, механізатори, плавсклад морського і річкового флоту, співробітники експедицій і бригад, які зайняті геологією, співробітники і майстри, зайняті на лісозаготівлях і т.д. До слова, цей перелік може розширюватися.

Незалежний експерт Олександр Хмелевський розповів, що, на його думку, треба повернути можливість для працівників, зайнятих на важких, шкідливих роботах, виходити на пенсію за вислугою років.

“Часто у віці 50-55 років людина має захворювання, які йому не дають можливості працювати. Такі люди позбавлені джерел доходів і не можуть себе забезпечити. Знайти додаткові кошти в бюджеті на оплату людям пенсій також можливо. На жаль, в останні роки влада проводить політику скорочення соціальних витрат. Подібна практика призвела до зниження рівня життя і падіння економіки. Адже соціальні витрати збільшують платоспроможний попит і сприяють економічному зростанню”, – пояснив Хмелевський.

Раніше повідомлялося, що пенсійний фонд України у середу, 25 березня, завершив фінансування пенсій за березень 2020 року, збільшивши виплати на 140 млн. За даними Пенсійного фонда, на пенсії за березень направлено 36,04 млрд грн, а це трохи більше, ніж в лютому, коли було профінансовано 35,9 млрд грн.

До слова, у своєму нещодавньому відеозверненні у зв’язку із введенням в Україні карантину президент Володимир Зеленський пообіцяв пенсіонерам індексацію пенсій. Виплати зростуть вже з 1 квітня, проте, не всім пенсіонерам варто чекати на підвищення, а тим паче індексацію.

Джерело: Народна Правда