Хворих може бути в 8-10 разів більше: вчений пояснив, що не так зі статистикою коронавірусу в Україні

Динаміка зростання в Україні вельма схожа з динамікою в інших країнах і можна припустити, що кількість заражених Covid-19 буде тільки збільшуватися

Хворих може бути в 8-10 разів більше: вчений пояснив, що не так зі статистикою коронавірусу в Україні
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

Кількість хворих на коронавірус в Україні може бути у 8-10 разів більше за офіційну цифру. Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України повідомляє, що станом на 10 ранку 27 березня в країні вже 218 лабораторно підтверджених випадків захворювання.

Loading...

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, за добу було зафіксовано 62 нових випадки.

Однак директор Інституту біохімії ім. Палладіна, академік Сергій Комісаренко заявив, що заражених в Україні може бути набагато більше.

“У кожній країні є статистика тих, хто був носіїв вірусу і тих, хто захворів. Так от, офіційна статистика у 8-10 разів менше, ніж це було насправді. Це було пов’язано з тим, що у людей не було відомих ознак, проявів цього захворювання або не була проведена діагностика. Тобто, це не приховування даних, а просто відповідність даним, які були знайдені у людей. На жаль, можна очікувати, що і в Україні ситуація буде розвиватися таким же чином, досить інтенсивно і ті дані, які ми бачимо, в реаліях, а вони вже існують, вони будуть в більшій кількості. І, напевно, ми побачимо значне збільшення”, – сказав Комісаренко у програмі “Право на владу”

Він додав, що введення карантину було правильним рішенням і своєчасним, оскільки Україна, на щастя, виявилася в списку країн з коронавірусом однією з останніх:

“Але люди повинні зрозуміти, що чим жорсткіше будуть заходи карантину, тим більше буде незручностей для людей. Але тим менше буде людей, які захворіють, тим менше буде людей, які помруть. І ми розтягнемо за часом цей вибух, коли буде багато людей з коронавірусом”, – додав учений.

Окремо Комісаренко зазначив, що вірить офіційній статистиці по захворюванню коронавірусом, але реалії можуть бути іншими: “У багатьох людей, як я вже говорив, симптоми хвороби можуть бути незначними, і люди не розуміють, не знають, не відчувають, що вони вже захворіли. І у нас поки ще дуже мало діагностики”.

Сьогодні вранці Лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я у Вінницькій області повідомив про те, що в регіоні нова коронавірусна інфекція Covid-19 виявлена у 9 осіб.

Джерело: Народна Правда