Хворих може бути в 8-10 разів більше: вчений пояснив, що не так зі статистикою коронавірусу в Україні

Динаміка зростання в Україні вельма схожа з динамікою в інших країнах і можна припустити, що кількість заражених Covid-19 буде тільки збільшуватися

Хворих може бути в 8-10 разів більше: вчений пояснив, що не так зі статистикою коронавірусу в Україні
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Кількість хворих на коронавірус в Україні може бути у 8-10 разів більше за офіційну цифру. Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України повідомляє, що станом на 10 ранку 27 березня в країні вже 218 лабораторно підтверджених випадків захворювання.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, за добу було зафіксовано 62 нових випадки.

Однак директор Інституту біохімії ім. Палладіна, академік Сергій Комісаренко заявив, що заражених в Україні може бути набагато більше.

“У кожній країні є статистика тих, хто був носіїв вірусу і тих, хто захворів. Так от, офіційна статистика у 8-10 разів менше, ніж це було насправді. Це було пов’язано з тим, що у людей не було відомих ознак, проявів цього захворювання або не була проведена діагностика. Тобто, це не приховування даних, а просто відповідність даним, які були знайдені у людей. На жаль, можна очікувати, що і в Україні ситуація буде розвиватися таким же чином, досить інтенсивно і ті дані, які ми бачимо, в реаліях, а вони вже існують, вони будуть в більшій кількості. І, напевно, ми побачимо значне збільшення”, – сказав Комісаренко у програмі “Право на владу”

Він додав, що введення карантину було правильним рішенням і своєчасним, оскільки Україна, на щастя, виявилася в списку країн з коронавірусом однією з останніх:

“Але люди повинні зрозуміти, що чим жорсткіше будуть заходи карантину, тим більше буде незручностей для людей. Але тим менше буде людей, які захворіють, тим менше буде людей, які помруть. І ми розтягнемо за часом цей вибух, коли буде багато людей з коронавірусом”, – додав учений.

Окремо Комісаренко зазначив, що вірить офіційній статистиці по захворюванню коронавірусом, але реалії можуть бути іншими: “У багатьох людей, як я вже говорив, симптоми хвороби можуть бути незначними, і люди не розуміють, не знають, не відчувають, що вони вже захворіли. І у нас поки ще дуже мало діагностики”.

Сьогодні вранці Лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я у Вінницькій області повідомив про те, що в регіоні нова коронавірусна інфекція Covid-19 виявлена у 9 осіб.

Джерело: Народна Правда