Не допоможуть: Супрун пояснила, що не так з багаторазовими масками

Колишня міністр охорони здоров'я Уляна Супрун розповіла, наскільки ефективно захищають маски від коронавирусу і що робити, щоб захистити своє здоров'я під час епідемії

Не допоможуть: Супрун пояснила, що не так з багаторазовими масками
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Колишня міністр охорони здоров’я Уляна Супрун з посиланням на статтю, опубліковану в журналі The Lancet, розповіла на своїй сторінці в Facebook наскільки ефективно, зокрема саморобні тканинні маски, можуть захистити від коронавіруса та інших вірусних інфекцій.

Про цю інформацію повідомляє НАРОДНА ПРАВДА.

Loading...

У статті наводяться рекомендації щодо носіння медичних, тканинних масок і респіраторів під час пандемії COVID-19 та обґрунтування їх використання у різних країнах і регіонах світу.

«Почнемо з того, що про маски з марлі і вати, або щільної тканини мова серйозно взагалі не йде. Мода на пов’язки з тканини, які повторюють рельєф особи, прийшла з Азії задовго до нинішньої пандемії. Там високий рівень забруднення повітря, значна щільність населення і хороша реакція ринку на запити суспільства. Тому, під час пандемії H1N1 люди почали носити багаторазові, і вирішили продовжувати» , — написала Супрун.

Під час одного з досліджень, заснованого на симуляції на манекенах, вдалося з’ясувати, що хірургічна маска захищає від 33% крапель аерозолю, запнута на обличчя бандана захищає від 11%, а маска з тканини — від 6%, респіратор № 95 захищає від 86% крапель. Про віруси і бактерії не йдеться, так як вони значно менше краплі води.

«Зовнішній шар медичної маски має водонепроникне покриття, тому він “відштовхує” краплі слюнно-вірусного аерозолю. Автори статті застерігають від використання неефективних засобів захисту, або носіння маски заради “так треба” без дотримання правил, адже вони створюють помилкове відчуття безпеки. Тканинні маски і бандани ефективні у випадку захисту від пилу. Але від вірусу вони не захистять» , — зазначила Супрун.

Зазначимо, що ВООЗ не радить носити маски просто так. Вони потрібні людям з симптомами респіраторних захворювань і тим, хто контактує з хворими.

У Китаї, Гонконгу, Австралії і Сінгапурі рекомендують носити маски в разі помірного ризику зараження. Тобто під час перебування в лікарні, транспорті, натовпі, роботі в закритому і погано провітрюваному приміщенні, і догляді за дітьми. У Великобританії радять використовувати маски тільки на території лікарень або у разі догляду за хворим. Що стосується масок з тканини, поради такі: носіть, якщо самі того хочете.

«США, Німеччина і Японія застерігають здорових людей від носіння медичних або інших масок, адже носити маску неправильно — це гірше, ніж не носити взагалі. Маски дають хибне почуття захищеності, а великий попит населення на них створює дефіцит для медичних установ, де маски і респіратори дійсно життєво необхідні» , — розповіла Супрун.

Автори статті в журналі The Lancet відзначають, що носіння масок також залежить від культурних норм суспільства тієї чи іншої країни. Наприклад, в Азії носити маски — це норма, а в інших країнах на людей в масці можуть реагувати як на «джерело зарази».

Ще одним аспектом є доступність масок. В умовах їх дефіциту краще залишити маски медикам, яким вони дійсно необхідні, а також для хворих та їх родичів. Іншим людям краще зосередитися на ретельному митті рук, не чіпати обличчя і пам’ятати про збереження дистанції.

У той же час рекомендації CDC кажуть, що у разі критичної нестачі респіраторів або хірургічних масок можна використовувати маски з тканини. Однак їх ефективність оцінена але не схвалена Національним інститутом безпеки і гігієни праці. Тому потрібно розуміти, що використання таких масок несе серйозні ризики.

Також Уляна Супрун нагадала, що після зараження коронавірусом у людини немає ніяких симптомів протягом 5-6 днів, однак заражений поступово починає поширювати вірус. При цьому колишня глава МОЗ зазначає, що ефективність медичних масок у порівнянні з респіраторами значно нижче.

Раніше ми повідомляли, що у Рівненській області від коронавірусу померла жінка.

Також НАРОДНА ПРАВДА повідомляла, що «Слуги народу» масово почали здавати тести на коронавірус.

Також, священики вирішили зцілити Запоріжжя від коронавірусу з вертольота.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...