Українців попередили про зростання цін на хліб до 20%

В Україні спостерігається зростання попиту на хліб і хлібобулочні вироби в роздрібній мережі на 30-40% від нормального сезонного рівня

Українців попередили про зростання цін на хліб до 20%
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Найближчим часом в Україні на 15-20% можуть зрости ціни на хліб і хлібобулочні вироби через подорожчання продовольчої пшениці.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Інтерфакс-Україна, такий прогноз дали у Всеукраїнській асоціації пекарів та асоціації “Борошномели України”.

Loading...

На сьогодні склалася критична ситуація на внутрішньому ринку зерна, зокрема через зростання попиту на зовнішніх ринках і через сезонні чинники збільшуються ціни на продовольчу пшеницю.

“Наприклад, тільки за останні десять днів середня ціна на пшеницю другого і третього класу зросла на 400-500 грн/тонна. Таке подорожчання вже в найближчому майбутньому призведе до зростання ціни на борошно всіх сортів на 500-600 грн/тонна. Оскільки борошно в собівартості хліба становить понад 40%, то і підвищення ціни на цей товар першої необхідності для громадян на 15-20% є майже доконаним фактом”, – пояснили в асоціації.

Крім того, в організації констатують зростання попиту на хліб і хлібобулочні вироби в роздрібній мережі на 30-40% від нормального сезонного рівня, а в деяких точках відзначають кратне зростання. У той же час, за їхніми даними, зараз підприємства галузі повністю і безперебійно забезпечують підвищений попит на продукцію.

Раніше повідомлялося, що після оголошення карантину в країні і введення режиму надзвичайної ситуації, в продовольчих магазинах почали дорожчати продукти харчування – крупи, овочі та макарони.

Крім того в Україні через підвищений попит на 22% подорожчала гречка.

Джерело: Народна Правда
загрузка...