Зеленський звернувся до українців: про що говорив президент

Верховна Рада може зібратися на позачергове засідання 30 березня.

Зеленський звернувся до українців: про що говорив президент
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Президент України Володимир Зеленський після засідання фракції “Слуга народу” дав брифінг.

Про основні тези, повідомляє НАРОДНА ПРАВДА.

Позачергове засідання парламенту

Президент заявив, що позачергове засідання Верховної Ради планується на понеділок, 30 березня.

“Ми плануємо, щоб позачергове засідання відбулося саме в понеділок… Пріоритетні речі – це підготовка ще деяких законопроектів щодо боротьби з поширенням коронавірусу. Через це зміни в бюджеті. Там треба дуже ретельно попрацювати, щоб нікого не образити, щоб не зупинити економіку, через скорочення, щоб не постраждали ані вчителі, ані медики”, – розповів він і додав, що ВР розгляне кілька законопроектів, пов’язаних з економікою України.

Закони про ринок землі і про банках

Глава держави підкреслив, що МВФ вимагає прийняття законопроектів про ринок землі і про банках. За його словами, переговори з фондом відбуваються щодня і вже досягнуто домовленості про збільшення програми.

“Зараз ми мінімум можемо отримати збільшення програми до 8 млрд доларів США. Умови МВФ це 2 закону: закон про банки та закон про землю. Ми домовилися, що державну землю ми зараз продавати не будемо”, – розповів президент.

Коли буде перший транш від МВФ

Зеленський зазначив, що як тільки парламент ухвалить необхідні закони, Україна зможе отримати транш.

“Ми домовилися з керівництвом МВФ, як тільки ми виконаємо ці умови, протягом десь п’ятнадцяти днів ми отримаємо перший швидкий транш: він буде близько двох мільярдів доларів… отримаємо – відразу до бюджету України”, – повідомив глава держави.

Він додав, що з фондом обговорювалося і питання реструктуризації боргів та перенесення термінів, однак поки МВФ не дав відповідь.

Обсервація українців, які повернулися з-за кордону

Президент заявив, що більше 17 тисяч українців, які повернуться з-за кордону, пройдуть обов’язкову обсервацію.

“Вночі ми закриваємо кордон… Зараз ми повинні повернути українців. За запитом в МЗС, зареєструвалися близько 17 тисяч українців, ми їх повернемо, але вони повинні знати, що нам потрібно кілька днів, щоб підготувати інфраструктуру для обсервації. Всі вони повинні бути перевірені тестами і повинні пройти обсервацію” , – заявив глава держави.

Зеленський заявив, що у разі потреби Кабінет міністрів планує використовувати готелі в якості місць для обсервації заражених коронавірусом.

Нагадаємо, як раніше повідомлялося, зустріч фракції “Слуга народу”, яку анонсували на четвер, 26 березня, переноситься на п’ятницю. А екстрене позачергове засідання Верховної Ради проведуть у суботу, 28 березня.

Раніше ми повідомляли про те, як зміни в бюджеті вплинуть на українців.

МВФ визнав початок глобальної економічної кризи.

Також, кількість безробітних в Україні радикально зросла.

Джерело: Народна Правда