Через карантин українці лишилися роботи: названа кількість безробітних

Близько 500-700 тисяч неофіційно зайнятих із закриттям бізнесів на карантин сьогодні, фактично, не мають роботи.

Через карантин українці лишилися роботи: названа кількість безробітних
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини/Соціальна правда

Кількість безробітних громадян в Україні на даний момент фактично збільшилась на 0,5-0,7 млн. людей. Таким чином, кількість дійшла до 2,0-2,2 млн. людей.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це заявив президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков в ефірі радіостанції “Новий час”.

Loading...

“За оцінками офіційної статистики, в Україні близько 3,5 млн. людей працюють в тіньовому секторі. З них у “карантинних” галузях задіяні близько 1 млн. Офіційно в цих галузях працюють ще близько 2,9 млн. людей. Таким чином, всього через карантин вимушено не працюють близько 4 млн. українців.

За нашими оцінками, близько 500-700 тисяч неофіційно зайнятих із закриттям бізнесів на карантин сьогодні, фактично, не мають роботи. Якщо додати майже 1,5 млн. безробітних, то отримаємо кількість незайнятих на рівні 2,0-2,2 млн. осіб” , – сказав він.

Він вважає, що одним з пріоритетів має стати збереження робочих місць і бізнесу. При цьому в середньому, збереження одного робочого місця в 5 разів дешевше, ніж створити нове.

“У нинішній ситуації створення нових робочих місць – дуже дороге задоволення. Тому важливо допомагати підприємцям, малому бізнесу, щоб вони витримали це випробування” , – підкреслив він.

“Підприємці психологічно налаштувалися припинити роботу до 3 квітня. Однак у зв’язку з продовженням карантину до 24 квітня багато хто з підприємців виявилися у складній ситуації. У найкращому разі у більшості запас міцності до середини – кінця квітня, у великого бізнесу більше – 2-3 місяці. Всі вони потребують підтримки держави”, – додав президент ТПП.

Раніше НАРОДНА ПРАВДА повідомляла, що МВФ визнав початок глобальної економічної кризи.

Також, зарплата українців “зросла” на 120 гривень.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...