В Україні виросла середня зарплата: де платять найбільше

Найвищі зарплати отримували фахівці фінансової та страхової діяльності, а також працівники ІТ-сфери

В Україні виросла середня зарплата: де платять найбільше
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

У лютому цього року  середня зарплата в Україні зросла до 10 847 грн на місяць, що на 120 грн більше середнього заробітку в січні.


Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це свідчать дані Держстату, оприлюднені у п’ятницю, 27 березня.

Loading...

Найвищі лютневі зарплати були у працівників фінансової та страхової діяльності – в середньому 21 606 грн. За місяць їх заробітки зросли на 7,6%.

Зарплати працівників ІТ-сфери (інформація і телекомунікація) підвищилися в середньому до 18 653 грн на місяць. У лютому зростання склало 4%.

Найнижчі зарплати в Україні виявилися у працівників охорони здоров’я і соцдопомоги, а також готельно-ресторанного комплексу. У лютому перші отримували в середньому 7471 грн (на 2,4% більше, ніж в січні), а другі – 7411 грн (+ 0,2%).

У регіональному розрізі найменші зарплати у жителів Чернівецької області – в середньому в лютому вони отримували 8384 грн. Найвищі зарплати у жителів Києва – в середньому 16 447 грн.

Нагадаємо, через карантин в Україні вже втратили роботу близько 700 тисяч українців. Кількість безробітних громадян в Україні на даний момент фактично збільшилась на 0,5-0,7 млн. людей і  дійшла до 2,0-2,2 млн. людей.

А тим часом  Антимонопольний комітет зафіксував зростання роздрібних цін на продукти:  на гречану крупу — більш ніж на 50%, а на картоплю — майже на 60% і на цибулю – на 50% . Істотно подорожчали пшоно – на 24% та цукор – на 16%.

Джерело: Народна Правда