Зеленський провів переговори з МВФ щодо ринку землі: в “Слузі народу” розповіли деталі

Україна досягла компромісу з МВФ щодо продажу землі

Зеленський провів переговори з МВФ щодо ринку землі: в “Слузі народу” розповіли деталі
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

У п’ятницю, 27 березня, відбулося засідання фракції “Слуга народу”, в якому взяв участь президент Володимир Зеленський. Під час засідання нардепи обговорили закон про ринок землі за підсумками переговорів глави держави  з МВФ.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це на своїй сторінці у Facebook повідомила народний депутат президентської партії Євгенія Кравчук.

Loading...

За словами Кравчук, ні одна країна не була готова до пандемії коронавірусу, тому українська влада обговорює зараз як країні пережити економічну кризу.

“Власних ресурсів для цього недостатньо. Тому потрібна фінансова підтримка від тих, хто її може надати на зрозумілих умовах. У нашому випадку – це МВФ і Світовий Банк, у яких є певні умови, про які всі знають. Але президент запропонував компроміс, який погодили наші партнери та який на фракції зустріли оплесками”, – зазначила Кравчук.

Нардеп перерахувала параметри для прийняття закону про ринок землі:

  • Він вступить в дію з 1 липня 2021 року. Тобто, коли посткоронавірусна паніка спаде і всі повернуться до нормального життя;
  • Перші два роки землю зможуть купувати тільки фізичні особи-громадяни України і не більше 100 гектарів в одні руки.
  • Після цього – наступні два роки землю зможуть купувати, як і передбачається базовою моделлю, українські юридичні особи не більше 10 000 гектарів в одні руки.
  • Землі сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності продаватися не будуть (принаймні перші два роки мінімум).
  • Продаж іноземцям – як і було вирішено раніше – після референдуму.

“Це умови, які приймають міжнародні кредитори. Це означає, що ніякі “роштильди”, якими лякали людей, не збиралися і не збираються скуповувати нашу землю. Це означає, що так само ніхто не збирався її розпродавати. Від нас ніхто не хоче забрати наше багатство, світ чекає від нас сигналів про нашу готовність втілювати реформи і боротися з сірими ринками”, – написала Кравчук.

Нагадаємо, МВФ відзначив значний прогрес у переговорах щодо нової програми EFF для України та наголосив на необхідності ухвалення законодавства щодо вдосконалення структури регулювання в банківському секторі, а також щодо земельної реформи.

Раніше глава НБУ Яків Смолій назвав ризики для української економіки, якщо вона в умовах посиленої турбулентності на світових ринках через коронавірус втратить можливість укладення нової програми співпраці з МВФ.

Також повідомлялося, що МВФ має намір продовжити співпрацю з Україною і дати їй гроші за новою програмою. Там вважають, що новий уряд готовий продовжувати реформи.

Джерело: Народна Правда
загрузка...