Названо ймовірного кандидата в крісло глави Мінкульту

Рада на позачерговому засіданні може затвердити трьох міністрів, серед них і глава Мінкульту

Названо ймовірного кандидата в крісло глави Мінкульту
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Новою міністеркою культури України може стати Світлана Долеско, яка нині  очолює Центр української культури і мистецтва. Її персона пов’язана з численними земельними і майновими скандалами у Києві.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про імовірне призначення Долеско повідомляє “РБК-Україна“.

Хто така Світлана Долеско

Світлана Долеско – очільниця Центру української культури і мистецтва, який вона сама ж і заснувала ще у 2005 році. Діяльність Центру спрямована на відродження давніх українських звичаїв та обрядів, а також відновлення і збереження техніки й культури вишивання, ткацтва, розпису та інших видів декоративно-прикладного мистецтва.

Крім захоплення українськими культурою і мистецтвом, у Світлани Долеско і доволі радикальне ставлення до української мови. Ось, наприклад, її цитата:

“Какой же у вас красивый язык”, – цю фразу чую майже щодня, і щораз вона мене дивує. У мене красивий не лише язик, а й вуха, руки і всі інші частини мови.

Названо ймовірного кандидата в крісло глави Мінкульту

Крім того, Долеско разом з Катериною Атякшевою є бенефіціарною власницею ТОВ “Докас”. Саме ця компанія фігурувала у справі про скандальне будівництво під Софією Київською.

Справа у тім, що у 2007 році Київрада ухвалила рішення про здачу в оренду ТОВ “Докас” на 5 років ділянки площею 0,23 гектара в буферній зоні Святої Софії під будівництво житлового будинку з підземним паркінгом.

У цій зоні будівництво заборонене, тож Київрада договір не підписала. З 2007 року “Докас” судився з Київрадою і в липні 2019 виграв суд, а договір визнали як укладений.

Ще один скандал пов’язаний з підконтрольною Центру української культури і мистецтва компанії “Київсоцпроєкт”. У 2016 році компанія намагалася за 2 мільйони доларів перепродати ділянку, на якій було незавершене будівництво лікарні.

Йдеться  про республіканську клінічну лікарню, у будівництво якої держава вклала 278 мільйонів гривень (у 2007, коли і відбувалося будівництво, близько 55 мільйонів доларів). Як виходить, приватна компанія хотіла продати це приміщення за 2 мільйони доларів.

У лікарню інвестувала компанія “Укргазпром”, яка була попередницею “Нафтогазу”. Втім через дії “Київсоцпроєкту” “Нафтогаз” втратив право вимагати цей актив.

Сама ж компанія ВАТ “Діалір”, яка здійснювала будівництво лікарні, штучно була доведена до банкрутсва. В останньому брали участь чоловік Долеско Анатолій і його бізнес-партнер Олександр Камурзаєв, який очолював комітет кредиторів компанії.

Нагадаємо, у  середу, 4 березня,  Верховна Рада України призначила новий склад Кабінету Міністрів.

Раніше повідомлялося, що новим очільником Міністерства охорони здоров’я став Ілля Ємець, який за часів президентства Віктора Януковича вже обіймав цю посаду. Ємець першим в Україні почав проводити складні операції немовлятам з вадами серця й впроваджував в практику пластичні операції на клапанах серця без використання штучних протезів. Також він провів три операції з пересадки цього органу.

Крім того нового главу отримало й Міноборони, його очолив Андрій Таран, чию кандидатуру підтримали 285 народних депутатів. У 2019 році Андрій Таран очолював передвиборчий штаб кандидата у президенти Ігоря Смешка.

Джерело: Народна Правда