Долар по 40: що буде з курсом валют на цьому тижні

На ринок валют зараз більше впливає політика, ніж економіка

Долар по 40: що буде з курсом валют на цьому тижні
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Національний банк України на 30 березня встановив офіційний курс долара на рівні 28,18 гривень, експерти розповіли, якою буде ситуація на ринку валют найближчим часом.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Сегодня.

Loading...

Член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин вважає, що стабільність курсу гривні буде залежати від того, чи прийме Верховна Рада закон про заборону ренаціоналізації банків (повернення їх власникам) або хоча б призначить дату голосування і буде зрозуміло, що голоси “за” знайдуться.

“Ухвалення цього закону запустить програму співпраці з Міжнародним валютним фондом і зупинить відтік нерезидентів, які інвестували в українські ОВДП близько 100 млрд грн. За тиждень до цього нерезиденти активно продавали ОВДП і виводили валюту, що, зокрема, призвело до обвалу курсу майже на дві гривні. А транш від МВФ поповнить золотовалютні резерви Нацбанку і зміцнить курс гривні”, – пояснив він.

На думку керівника відділу аналітики ГК Forex club Андрія Шевчишина, курс гривні зараз більше залежить від політики, ніж економіки. Зокрема йдеться про прийняття згаданого закону і відновлення слідом за ним співпраці з МВФ.

“Якщо стане ясно, що закон про заборону ренаціоналізації банків буде прийнятий, то наступний тиждень більш імовірний прогноз, що ринок продовжить заспокоюватися, – розповів Андрій Шевчишин. – Швидше за все, що курс готівкової гривні буде коливатися в коридорі 27,5-28,5 грн/долар”.

Своєю чергою президент Українського аналітичного центру Олександр Охрименко прогнозує, що в кінці березня – початку квітня продовжиться повільне знецінення гривні.

“Якби Нацбанк вчасно не погасив паніку, то курс долара зараз був би більше 30, а можливо, і 40 грн. Тепер ситуація хоч частково, але збалансувалася. Ревальвації поки немає і не очікується, все ж попит на готівку перевищує пропозицію над продажем валюти. Тому на наступному тижні курс продажу готівкової гривні просяде ще на 15-20-копійок, але зупиниться, не дійшовши до 29 грн за долар”, – зазначив він.

Нагадаємо,  раніше фінансові аналітики пояснили, що побоювання пандемії коронавіруса та світової економічної рецесії впливають на курс долара в Україні, гривня втрачає позиції. Україна як і інші ринки, буде під прицілом спекулянтів, які будуть виводити свої інвестиції або як мінімум зупинять нові вливання. Вартість українських єврооблігацій падає, що підтверджує зміну тенденцій.

Як повідомлялося раніше, зміцнення курсу долара в Україні  відбувається на тлі різкого падіння котирувань на американських та європейських фондових біржах, пов’язаного з поширенням коронавіруса.

Джерело: Народна Правда