Рада прийняла закон про ринок землі: що потрібно знати

Мораторій на продаж землі діяв в Україні з 2001 року

Рада прийняла закон про ринок землі: що потрібно знати
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Верховна Рада України прийняла закон про введення ринку землі сільськогосподарського призначення.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, рішення підтримали 259 депутатів.

Loading...

Зазначимо, закон надає власникам сільськогосподарської землі право на продаж своїх ділянок (паїв), а також на купівлю землі.

Як відомо, мораторій на продаж землі діяв в Україні з 2001 року.

“Спочатку його продовжили до 2005 року — до того часу в Україні повинні розробити закон про обіг сільськогосподарських земель та ввести ринок. Однак цього не сталося, тому мораторій продовжували щороку на 1 рік. Останній раз мораторій на продаж землі продовжили до кінця 2019 року, однак ринок землі не запрацює, поки не буде прийнятий закон про обіг землі”, – зазначає Громадське.

Право на купівлю та продаж сільськогосподарської землі дозволяє повноцінне володіння земельними паями і відкриває можливості для використання землі в якості застави для кредиту.

Додамо, законопроект прийняли в оновленій редакції, яка передбачає, що ринок запрацює з 1 липня 2021 року, після чого ще два роки тільки фізичні особи зможуть купувати землю, і не більше 100 гектарів.

Для юридичних осіб ринок землі має запрацювати з 2024 року. При цьому у своїй власності компанії зможуть концентрувати в 10000 гектарів.

Нагадаємо, 30 березня, Верховна Рада на позачерговому засіданні затвердила на посаду міністра фінансів Сергія Марченка, а Максим Степанов призначений новим міністром охорони здоров’я України.

Джерело: Народна Правда