Коли в Україні закінчиться карантин: вчений назвав умову

Все залежатиме від агресивності Covid-19 в Україні

Коли в Україні закінчиться карантин: вчений назвав умову
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Через епідемію коронавірусу в Україні ввели загальнонаціональний карантин з  12 березня по 24 квітня. Відомий український вчений-біохімік, академік, директор Інституту біохімії ім. Палладіна Сергій Комісаренко переконаний, що продовження обмежувальних заходів буде залежатиме від того, наскільки агресивний вірус буде в країні.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це вчений розповів в коментарі  “Обозревателю”.

Loading...

За словами вченого, вжиті українським урядом заходи є  правильними і цілком виправданими, адже найголовніше – це збереження життя людей.  Продовження карантину буде залежати від того, як буде розвиватися епідемія в Україні.

“Поки неможливо визначити термін карантину, адже все буде залежати від поведінки вірусу. Відомо, що в коронавірусі відбуваються мутації, однак ці мутації (зміни в структурі геному вірусу) поки не впливають на його агресивність, на відміну від його попередників SARS та MERS. В результаті мутацій SARS (2002-2003 рр.) і MERS (2012) практично зникли. Дуже сподіваємося, що їх “рідний брат” коронавірус SARS-CoV-2 теж “заспокоїться”. Поки цього не спостерігається, і зберігається агресивність вірусу. Тому і наша поведінка, і посилення або ослаблення заходів карантину, звичайно, будуть залежати від поведінки вірусу, і від того як він буде розвиватися в Україні”, – повідомив учений

Вчений погоджується, що карантин дуже шкодить економіці, але найважливіше  – здоров’я населення.

“І його мета не економіка України, а наше життя і наше здоров’я. І я, як лікар і як вчений у галузі медико-біологічних наук, вважаю, що бізнес, як би важко йому не було, завжди врятується, якщо держава створюватиме сприятливі умови для цього – і зараз, і після закінчення пандемії. Тому головним завданням держави є збереження здоров’я і життя людей”, – підсумував медик.

Нагадаємо, Національний банк України  звернувся до кредиторів з рекомендацією  полегшити долю позичальників  в Україні на час карантину.  Регулятор направив банкам лист з низкою рекомендацій для роботи з позичальниками.

Раніше прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що уряд розглядає можливість ослаблення карантинних заходів у країні, щоб запустити економіку.

При цьому глава МВС Арсен Аваков не виключає, що карантин через пандемію коронавіруса може бути продовжений до двох місяців.

Джерело: Народна Правда
загрузка...