Над Арктикою вперше утворилася величезна озонова діра: що загрожує людям

На висоті 18 кілометрів вчені зафіксували падіння концентрації озону на 90%

Над Арктикою вперше утворилася величезна озонова діра: що загрожує людям
Автор Кравченко Станіслав в Наука/Новини
Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ

Над центральною частиною Арктики на 90% знизилася концентрація озону  – там вперше утворилася озонова діра розміром з три Гренландії. Вчені припускають, що вона переміститься у бік низьких широт, де проживають люди, а це загрожує  підвищенням рівня  ультрафіолетового випромінення і небезпекою для шкіри.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє Nature з посиланням на Німецькій аерокосмічний центр в Оберпфаффенхофені та свідчать дані порталу NASA Ozone Watch.

Loading...

Площа діри – близько 6 мільйонів квадратних кілометрів, що складає три  території Гренландії.

Вчені зазначають, що озонові діри більш характерні для Південної півкулі, там вони регулярно утворюються над Антарктидою, однак у Північній півкулі через помірні температуру це стається рідко.

Як зазначає Мартін Дамеріас з Німецького аерокосмічного центру, це можна назвати першою появою повноцінної озонової діри над Арктикою.

Над Арктикою вперше утворилася величезна озонова діра: що загрожує людям

Причина утворення діри — через сильні вітри в Арктиці затримався «полярний вихор» з холодними повітряними масами. Через більшу ніж зазвичай кількість холодного повітря почали утворюватися перламутрові хмари, на яких озон вступає в реакцію з хлором та бромом і у підсумку руйнується.

Вчені очікують, що з приходом весни та теплого повітря озонова діра затягнеться й не становитиме небезпеки. Однак є невелика ймовірність, що вона переміститься у бік низьких широт, де проживають люди. Тоді місцевому населенню доведеться попіклуватися про захист шкіри від ультрафіолетового випромінення.

Нагадаємо, кліматологи з Університету в Мельбурні (Австралія) розробили два сценарії потепління на Землі і передбачили, що швидке збільшення глобальної середньої температури призведе до екстремальної жари в багатьох регіонах планети.

Нагадаємо також, глобальне потепління завдає шкоди нашій планеті – з 1980 року середня температура на Землі зросла на один градус. Ця цифра для звичайної людини не виглядає тривожно, проте насправді, зростання температури на один градус загрожує дуже негативними наслідками.

До слова,  директор Київського еколого-культурного центру, еколог Володимир Борейко розповів, що в Україні відбувається зміна меж усієї зими. Поступово березень і початок квітня стануть “зимовими місяцями”.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...