Пенсія в Україні: хто отримає додаткові виплати у квітні

Шмигаль попросив Раду дозволити виплату допомоги пенсіонерам під час епідемії

Пенсія в Україні: хто отримає додаткові виплати у квітні
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини/Соціальна правда

В Україні додаткові виплати, через зрив правок у бюджеті, перенесли на 14 квітня. Всім, хто старше 80 років, обіцяють доплачувати до 500 грн в місяць, а тим, хто отримує до 5 тис. грн пенсії, роздадуть разово по 1 тис. грн.

Loading...

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА, про це на засіданні Кабміну 1 квітня заявив прем’єр-міністр Дмитро Шмигаль.

Уряд на засіданні підтримав соціальні ініціативи президента, спрямовані на захист пенсіонерів та інших вразливих верств населення у зв’язку з глобальною кризою, викликаної поширенням COVID-19.

  • з 1 квітня введуть щомісячні виплати у розмірі до 500 грн пенсіонерам старше 80 років та розмір пенсії яких не перевищує 9205 грн (вони мінімум будуть отримувати 2600 грн, якщо є 20-25 років стажу для жінок і чоловіків відповідно);
  • визначили порядок виплати одноразової допомоги в сумі 1000 грн, для пенсіонерів, розмір пенсії яких не перевищує 5000 грн, а також деяким вразливим категоріям осіб;
  • з травня проведуть індексацію пенсій на 11%. Середній розмір підвищення складе 260 грн;
  • мінімальну виплату для тих, хто виконав вимоги щодо стажу (30-35 років для жінок і чоловіків відповідно), підвищать до 2100 грн.

“Ініціативи потребують ухвалення змін до бюджету, який ми зараз доопрацьовуємо разом з народними депутатами”, – додав прем’єр.

Міністр соцполітики Марина Лазебна додала: пенсіонери старше 80 років зі стажем від 20 років (жінки) і від 25 років (чоловіки) повинні отримувати не менше 2600 грн. “Ми пропонуємо, тим, кого не торкнеться індексація, у кого є стаж роботи 25 років для жінок і 30 чоловіків, також підвищити мінімальну пенсію до 2100 грн”, – додала міністр.

За її словами, такі виплати отримають 10 млн пенсіонерів, які мають пенсії менше 5 тис. гривень, а також ряд інших категорій громадян.

Середній розмір підвищення пенсій складе 260 гривень.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України скоротив перелік професій, які дають право на вихід на пенсію в 50 років при наявності 20 (для жінок) та 25 років (для чоловіків) стажу. Рішення торкнеться частини украинцв, які тепер будуть змушені виходити на пенсію пізніше.

Раніше НАРОДНА ПРАВДА  повідомляла, що на пенсії за березень направлено 36,04 млрд грн, а це трохи більше, ніж у лютому.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...