Які зміни чекають на українців з 1 квітня: додаткові виплати, Великдень і карантин

У квітні в Україні очікується низка змін у різних сферах життя

Які зміни чекають на українців з 1 квітня: додаткові виплати, Великдень і карантин
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

У квітні 2020 року в нашій країні відбудеться кілька істотних змін – пенсіонери отримають додаткові виплати, породіллі зможуть користуватися послугами пологових будинків безкоштовно, а також православні святкуватимуть одне з найбільших церковних свят – Великдень.

Loading...

НАРОДНА ПРАВДА розповідає, що зміниться у житті українців з 1 квітня.

Пенсії та виплати

У квітні всім пенсіонерам, у яких пенсії менше 5 000 гривень, виплатять одноразову додаткову виплату в розмірі 1 000 гривень. Додаткові “карантинні” виплати в Україні отримає не менше 10 млн українців. Раніше в Міністерстві соціальної політики заявляли, що в квітні додаткові виплати дадуть також людям з інвалідністю, дітям з інвалідністю та тим, хто отримує соціальну пенсію.

Також з 1 квітня пенсію перерахують працюючим пенсіонерам. Такі перерахунки роблять автоматично два рази в рік і до Пенсійного фонду із заявами звертатися не потрібно.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що в найближчі дні буде розроблений механізм індексацій пенсій і не виключено, що перерахунок пенсій проведуть до кінця квітня.

Безкоштовна медицина

З 1 квітня в Україні має запрацювати Програма медичних гарантій, яка включає в себе оплату пологів для українок. На кожну породіллю (пологи, кесарів розтин, ліки, палату, щеплення, екстрену допомогу та реанімації) буде виділено 8500 гривень.

Крім того, Кабмін затвердив перелік медичних послуг, які стануть безкоштовними з 1 квітня:

  • первинна допомога;
  • екстрена;
  • амбулаторно-поліклінічна (послуги профільного лікаря, до якого направив сімейний лікар);
  • стаціонарна;
  • паліативна медична допомога – обслуговування невиліковних хвороб (знеболювання, допомога сім’ям пацієнтів, підтримка життєдіяльності, догляд за пацієнтом);
  • медична реабілітація;
  • медична допомога у зв’язку з пологами;
  • реімбурсація лікарських засобів (“Доступні ліки”)

Великдень та святкові вихідні

Великдень цього року православні відзначатимуть 19 квітня. За законом, на наступний день після Великодня – понеділок, 20 квітня, також має стати вихідним. Однак цього року українці святкуватимуть Великдень в режимі карантину, який продовжено до 24 квітня.

Варто відзначити, що всі богослужіння проводитимуться онлайн і масово збиратися в церквах парафіяни не зможуть. Відзначати свято також доведеться вдома, без шашликів і походів по гостям.

Кінець карантину

Зараз карантин в Україні продовжено до 24 квітня. Як повідомив прем’єр-міністр України, ці терміни можуть переглянути, і ситуація залежатиме від того, як розвиватиметься коронавірус в країні. Варто відзначити, що глава МВС Арсен Аваков не виключає, що карантин в Україні можуть продовжити і в травні.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, скільки українців втратили доходи через карантин.

Джерело: Народна Правда