Лукашенко заявив про готовність об’єднатися з РФ за однієї умови

Президент Білорусі продовжує маневрувати

Лукашенко заявив про готовність об’єднатися з РФ за однієї умови
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Президент Білорусі Олександр Лукашенко, який нещодавно назвав найкращі “ліки” від коронавірусу,  заявив, що офіційний Мінськ обговорює з Кремлем  питання створення єдиної валюти. Однак в Білорусі наполягають, що це не повинен бути російський рубль.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє білоруське інформаційне агентство  БелТА.

Лукашенко проти того, щоб в Білорусі після входу в Союзну державу використовувався в якості спільної валюти російський рубль.

“Візьмемо найсерйозніший (пункт договору про створення Союзної держави – Ред.), який сьогодні обговорюється. Припустимо, єдина валюта. Ми не проти єдиної валюти, але тільки це повинна бути нейтральна валюта. Це не білоруський рубль, не російський”, – заявив Лукашенко.

Також білоруський президент додав, що для нього ключовим питанням також є місце розташування єдиного емісійного центру і можливість участі в емісії грошей.

Він пояснив, що побоюється повторення ситуації після розпаду СРСР на початку 90-х років. “Ми це вже проходили в перші роки після розпаду Радянського Союзу. Коли нас просто викинули з рублевої зони. І, врешті-решт, ми залишилися з радянськими рублями, Росія ввела російський рубль, а ми потім малювали “зайчики”. Я не хочу це повторювати”, – підкреслив президент Білорусі.

Він також вважає, що єдина валюта ставить під загрозу суверенітет Білорусі. “А по-друге, де ж тут тоді буде наш суверенітет?”, – риторично запитав Лукашенко.

Нагадаємо, президент РФ Володимир Путін і Республіки Білорусь Олександр Лукашенко домовилися доручити кабінетам міністрів  узгодити питання інтеграції в рамках Союзної держави.

Раніше президент Білорусі Олександр Лукашенко спростував інформацію про входження Білорусі до складу Союзної держави і заявив, що ніхто не збирається здавати білоруську незалежність і суверенітет та вести країну до складу Росії: “Ми ніколи не збиралися і не збираємося входити до складу будь-якої держави, навіть братньої Росії … Головне запам’ятайте: я не пацан, який відпрацював 3-4-5 років президентом. І я не хочу перекреслити все, що зробив разом з вами, народом, створивши суверенну незалежну державу, щоб її  зараз покласти в якийсь ящик з хрестом нагорі”.

Джерело: Народна Правда