Нардеп Ілля Кива заробив 1,2 млн грн на фірмі по відмиванню грошей і обзавівся новим Toyota Land Cruiser

Нардеп Ілля Кива заробив 1,2 млн грн на фірмі по відмиванню грошей і обзавівся новим Toyota Land Cruiser
Автор Марія Петренко в Новини/Правда про чиновників

Основним джерелом доходу нардепа від «Опозиційної платформи – За життя» Іллі Киви є фірма, яка фігурує у кримінальній справі про відмивання доходів. Про це свідчить декларація нардепа за 2019 рік.

Loading...

У графі доходів Кива зазначив 148 тис. грн зарплати народного депутата, 10 тис. гривень банківських відсотків і 1,2 млн грн, які отримав від ТОВ «Компанія Сіквел». Причому ці кошти він задекларував однією сумою — у грудні 2019 року.

ТОВ «Компанія Сіквел» (код ЄДРПОУ 42388203) фігурує у кримінальній справі про організацію в 2018-2019 роках злочинного механізму для прикриття незаконної діяльності, легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом. Фірму також підозрюють в пособництві підприємствам реального сектору економіки в ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах шляхом документального оформлення безтоварних операцій. Крім цього, ТОВ «Компанія Сіквел» закидають внесення завідомо неправдивих відомостей до фінансовогосподарських документів підприємств псевдооперацій з реалізації ТМЦ (робіт, послуг), використовуючи підприємства, які мають ознаки фіктивності і створені з метою прикриття незаконної діяльності.

У 2019 році в декларації Киви з’явився новий автомобіль новий Toyota Land Cruiser 200 вартістю 2,2 млн грн. Оскільки ця сума перевищує офіційний дохід нардепа, власником авто вказаний Дмитро Кива, ймовірно, брат нардепа. Рід діяльності і джерела доходу Дмитра Киви невідомі.

Згідно декларації, зазначені вище гараж, яма та земельна ділянка (1480 м.кв. в с. Соснівка Полтавської області) — єдина нерухомість депутата. У Києві Кива проживає нібито безкоштовно в квартирі площею 43 м.кв., зареєстрованій на якогось Сергія Гречанюка. Готівкою нардеп зберігає 425 тис. гривень, у банках — 259 тис. гривень.

Джерело: Народна Правда
загрузка...