Банки підняли ставки за депозитами під час карантину: всі подробиці

Банки це роблять щоб люди не знімали гроші з рахунків

Банки підняли ставки за депозитами під час карантину: всі подробиці
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини/Публікації

Фінансисти намагаються привернути до себе вкладників, у яких зараз закінчуються терміни депозитів. Щоб люди продовжували вклади на нові періоди або не переводили в інші банки, вони підвищують відсоткові ставки. Це поки що не масове явище, але процес уже пішов. Він стосується виключно гривневих вкладень.

Loading...

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на матеріали “Країни

“Піднімали в основному прибутковості по гривні – на 1-1,5% річних. За валютними депозитами деякі навіть знижували ставки. Напевно, через відсутность варіантів їх розміщення з прийнятним рівнем ризику і прибутковості”, – розповів директор департаменту ризик-менеджменту ПАТ “КБ “Акордбанк” Микола Войтків.

Середні ставки поки підросли не дуже значно, але динаміка вже відчувається. Згідно нацбанківської статистики, з 1 по 2 квітня прибутковість депозитів підросла наступним чином:

  • за депозитами до 3 місяців – з 11,63% до 11,80% річних;
  • за депозитами до 6 місяців – з 11,77% до 11,92% річних;
  • за депозитами до 12 місяців – з 11,82% до 11,88% річних.

Десь депозитні ставки підвищуються через те, що довго перебували на низькому рівні. Людина після закінчення строку договору легко може знайти умови привабливіше. Тому банк намагається його задобрити. Десь прибутковості зростають вибірково – тільки за депозитами відкритим/подовженим через мобільні додатки або інтернет-банкінг, щоб розвантажити відділення в розпал коронавирусного карантину.

“Ми, наприклад, збільшили ставки в гривні на 2% тільки за умови розміщення на рік через інтернет-банк, щоб стимулювати клієнтів залишатися вдома. У відділеннях пропонуємо максимально 14% річних, а через онлайн – 16%”, – навів приклад заступник голови правління Forward Bank Андрій Прус.

Ще одна причина підвищення відсотків за вкладами – це проблеми з ліквідністю. Про те, що у низки українських банків проблеми з гривневими ресурсами – повідомив Нацбанк.

“Стрімкий розвиток подій, викликаних розширенням коронавірусу, призвело до формування розривів ліквідності банків і зростання попиту на міжбанківські кредитні ресурси”, – йдеться в макроекономічному і монетарному огляді Національного банку, опублікованому на цьому тижні.

Щоб підтримати банки, яким не вистачає коштів для безперебійної роботи та своєчасного проведення платежів, НБУ почав активно надавати кредити рефінансування. Не тільки одноденні, які стали популярні в березні, але і більш довгострокові – на 14-28 днів.

На 28 днів рефінансування надавалося вже двічі – на 752,5 млн грн і на 6,9 млрд грн. Його отримало 5 і 10 банків, відповідно. І один раз Нацбанк прокредитував 9 банків на 14 днів на загальну суму 10 млрд грн.

На поточний момент в залежності від банку в середньому від 30% до 40% вкладників відмовляється продовжувати з банками депозитні договори на новий термін. Коли закінчується термін вкладення, їх переводять на картковий рахунок, а після зняття у банкоматі або відділенні банку.

Вкрай рідко підвищені ставки пропонують на довгострокові вклади – 12 місяців, частіше – на більш короткі терміни.

“Банки, які підняли ставки за вкладами у гривні, зробили це на короткі строки — до 6 місяців. Підвищувати прибутковості на тривалі строки зараз не особливо доцільно. Так як через стрибок курсу населення розміщує свої заощадження більше на короткі терміни”, – розповіла начальник відділу розвитку пассивообразующих продуктів страхування Альфа-Банку Україна Ірина Стрепетова.

Подальша зміна депозитних дохідностей буде залежати від динаміки розвитку Covid-19, ситуації в економіці і від поведінки вкладників. Люди можуть активніше витрачати свої заощадження на поточні потреби.

Про значне зростання відсотків експерти не говорять.

Раніше НАРОДНА ПРАВДА повідомляла, що в НБУ прогнозують, що ставки за гривневими вкладами в Україні знизять до 10% річних, а за доларовими вкладами прибутковість впаде до 1%. Очікується, що одночасно повинні подешевшати кредити.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...