Посилення карантину в Україні: все, що потрібно знати

В кінці квітня може розпочатися поступове послаблення карантину

Посилення карантину в Україні: все, що потрібно знати
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Карантин в Україні в кінці квітня можуть послабити, за умови зниження захворюваності на коронавірус.

Відповідну заяву зробив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, передає НАРОДНА ПРАВДА.

Так, премьер анонсував такі кроки:

  • уряд продовжує посилювати заходи щодо захистів зовнішніх кордонів і відповідно до рішення уряду, залишається працювати лише 21 пункт пропуску на держкордоні.
  • вводиться обов’язкова обсервація на 14 днів для всіх осіб, які будуть прибувати в Україну.
  • забороняється пересуватися по вулицях групами більше ніж двоє осіб, крім випадку супроводу дітей.
  • уряд закликає утриматися від шашликів і прогулянок у парках на найближчі 3-4 тижні.
  • Шмигаль заявив, що Україна не може дозволити собі не працювати півроку, чи 2-3 місяці. За розрахунками Кабміну за три тижні ті, хто зараз захворів на коронавірус, мають одужати, а введені обмеженя завадять хворобі поширюватися.
  • якщо буде зафіксовано динаміку зниження захворюваності, то в кінці квітня може розпочатися поступове послаблення карантинних заходів. Цей процес буде відбуватися у кілька етапів: на роботу підуть люди працездатного віку і паралельно буде частково відновлюватися рух громадського транспорту, це дозволить з початку травня почати рестарт економіки, але це не означатиме послаблення інших карантинних заходів.
  • оскільки загроза поширення коронавірусу за три тижні нікуди не зникне, обмеження на прогулянки, масові зібрання та інші розваги будуть діяти. Всі будуть зобов’язані носити маски та дотримуватися карантину.
  • для старших людей, студентів та школярів карантин буде продовжений.

Нагадаємо, 2 квітня в Міністерстві охорони здоров’я прийняли єдиний протокол лікування коронавіруса в Україні. НАРОДНА ПРАВДА перераховувала препарати, якими будуть лікувати пацієнтів з COVID-19.

Також напередодні  інфекціоніст Ольга Голубовська розвінчала міф про те, що щеплення БЦЖ (проти туберкульозу) рятує від коронавірусної інфекції COVID-19.

Джерело: Народна Правда