Вчені підтвердили, що кішки здатні виробляти антитіла до COVID-19

У 15 зі 102 досліджених в Ухані кішок виявили антитіла до коронавірусу SARS-CoV-2

Вчені підтвердили, що кішки здатні виробляти антитіла до COVID-19
Автор Желізняк Олександр в Наука/Новини

Вчені з Уханського інституту вірусології та Хуачжунского сільськогосподарського університету (Китай), звідки в грудні 2019 року розпочався спалах небезпечного коронавірусу, виявили, що кішки здатні виробляти антитіла до COVID-19 –  у 15 зі 102 досліджених кішок є антитіла до коронавірусу SARS-CoV-2.

Loading...

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє bioRxiv.

Досліджували 102 кішок, які потрапили до притулків чи ветеринарних клінік під час епідемії коронавірусу. У них взяли зразки крові та мазки. Також була контрольна група з 39 кішок, яких лікували у клініках весною 2019 року.

Науковці оцінили здатність організму кішок нейтралізувати вірус. У 15 кішок виявили високий рівень антитіл до коронавірусу. У 12 з них антитіла виявилися здатні знешкодити вірус.

Таким чином науковці припустили, що приблизно 15% уханських кішок інфікувалися коронавірусом. Водночас немає підтвердження, що коронавірус передається від кішок до людини.

Науковці рекомендують дотримуватися дистанції з тваринами так само, як і з людьми.

Нагадаємо, у деяких пацієнтів з важкою формою коронавірусної інфекції лікарі зафіксували нові симптоми COVID-19. Так, американські лікарі повідомили про випадки порушення роботи мозку у пацієнтів, сплутаність свідомості, інсульти і судоми.

До слова, попри попередження про те, що коронавірус COVID-19 найбільше вражає літніх людей у віці від 70 років, які страждають хронічними хворобами, медики дійшли висновку, що хвороба становить небезпеку для молодих людей, які ведуть здоровий спосіб життя.

Джерело: Народна Правда
загрузка...