Експерти дали прогноз: коронавірус обвалить економіку України на 6% ВВП

Дефіцит поточного рахунку в 2020 році досягне 5,6 млрд доларів

Експерти дали прогноз: коронавірус обвалить економіку України на 6% ВВП
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Економіка України може скоротитися на 5,9% ВВП у 2020 році після зростання на 3,2% в минулому.

Loading...

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА, такі розрахунки наводяться у макропрогнозі, представленому Інститутом економічних досліджень і політичних консультацій.

По цьому прогнозу, курс національної валюти в 2020 році складе 29,7 грн за долар в середньому за рік і 29 грн за долар на кінець року.

“Споживча інфляція за прогнозом, зросте до 7,5% в грудні, оскільки слабкий попит обмежить вплив більш високих інфляційних очікувань і знецінення гривні”, – відзначають експерти в документі.

При цьому аналітики інституту очікують, що дефіцит поточного рахунку в цьому році досягне 4% ВВП, або 5,6 млрд доларів.

“Цей прогноз готувався в дуже мінливих умовах на основі припущень, які можуть виявитися некоректними. Ми припускаємо, що більшість обмежень економічної активності будуть скасовані до кінця другого кварталу”, – йдеться в документі.

Падіння реального споживання домогосподарств складе 6,6%.

Таким чином, експерти очікують поступового відновлення економіки в другій половині року, але економічна активність буде залишатися на більш низькому, ніж до кризи, рівні, наголошується в прогнозі.

“Ми очікуємо лише поступового відновлення попиту, оскільки не всі втрачені під час коронакризису робочі місця будуть відновлені, а споживчі настрої будуть залишатися невизначеними”, – наголошують експерти інституту.

Раніше НАРОДНА ПРАВДА  повідомляла, що за підсумками 2019 року ВВП України зріс на 3,3%, цей показник майже збігається із зростанням економіки в 2018 році. Однак драйвери (фактори, що впливають на зростання) змінилися.

Джерело: Народна Правда