Чому лікарі заражаються коронавірусом: чітке пояснення

В умовах пандемії медики всього світу мають спільну проблему - брак захисного одягу і великі навантаження

Чому лікарі заражаються коронавірусом: чітке пояснення
Автор Кравченко Станіслав в Новини/Правда про здоров'я

Лікарі, які надають медичну допомогу пацієнтам з COVID-19, потрапляють у зону ризику з двох основних причин. Перша й основна причина – абсолютна нестача засобів індивідуального захисту в усьому світі. Друга причина – величезне навантаження на лікарів, яку не в силах витримати людський організм.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це розповіла в есклюзивному інтерв’ю  OBOZREVATEL професорка, завідувачка кафедри інфекційних хвороб університету Богомольця Ольга Голубовська.

Loading...

Експертка наголосила, що відповідно до вимог кожен госпіталь повинен бути розділений на чисту та брудну зону. Їх можна зробити тільки в інфекційних відділеннях, які первинно так і побудовані. В інших відділеннях це організувати практично неможливо.

 “Якщо ви заходите в брудну зону, то повинні весь час перебувати в цьому одязі. Якщо у вас таке відділення, що ви переходите з однієї “брудної” палати в іншу через чисту зону, то повинні зняти з себе захисний одяг, а потім одягнути. Якщо взяти, наприклад, один поверх з 10 палатами, то вам потрібно 20 разів змінити одяг”, – підкреслила Голубовська.

Вона додала, що ця проблема існує в усьому світі, а в Україні – особливо, а тому всі лікарі знаходяться в зоні зараження постійно.

Другою причиною незахищеності лікарів Голубовська назвала те, що вони працюють у посиленому режимі.

“Це суперечить усім сучасним нормам, але іншого виходу немає. Лікар спершу опікується хворими, потім йому потрібно заповнити 250 паперів. Коли медпрацівники працюють у такому авралі, вони просто втомлюються, самі припускаються помилок, недбало ставляться до обережності”, – констатувала інфекціоністка.

За її словами, якщо людина правильно використовує захисні костюми, то вона не повинна інфікуватися. Але якщо в Іспанії, Німеччині та США траплялися внутрішньолікарняні поширення, це свідчить тільки про те, що були порушені норми.

Нагадаємо, у деяких пацієнтів з тяжкою формою коронавірусної інфекції лікарі зафіксували нові симптоми COVID-19. Так, американські лікарі повідомили про випадки порушення роботи мозку у пацієнтів, сплутаності свідомості, інсультах і судомах.

Нагадаємо також, раніше український лікар Наталія Барчук, яка працює в приватній клініці Лісабона, розповіла про нові прояви коронавірусу. За її словами, навіть шкіряні симптоми, як приміром, поява дерматитів, почали давати  позитивний тест на Covid-19.

Однак є і хороші новини: медики визначили, що в організмі  людей, що одужують, виробляється імунітет до COVID-19. Французькі медики вирішили використовувати плазму крові пацієнтів, що вилікувалися від коронавірусу, для лікування заражених COVID-19.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...