Чому українців масово не перевіряють на COVID-19: МОЗ пояснив

В Україні є близько 250 тисяч тестів для ПЛР-діагностики

Чому українців масово не перевіряють на COVID-19: МОЗ пояснив
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Українців масово відмовляються тестувати на коронавірус COVID-19, оскільки наша країна знаходиться на ранньому етапі епідемії.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це в ході брифінгу повідомив перший заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко.

За його словами, в Україні немає масового спалаху, Європа за розвитком хвороби випереджає нас на 15-20 днів.

“Ми сьогодні розглядаємо сценарії, які відбувалися в Італії, Іспанії, Франції. Якщо проаналізувати кількість тестів, які проводилися в країнах Європи в той період розвитку епідемії, в якому знаходиться Україна, то в Україні не набагато менше проводять тестувань, ніж проводилися в інших країнах”, – зазначив Ляшко.

Він також стверджує, що в Україні є достатня кількість тестів для визначення вірусу: “Сьогодні ми маємо близько 250 тисяч тестів для ПЛР-діагностики, тому питання з тестуванням не є проблемним. Україна готова тестувати і тестувати. На вихідних ми збиралися у міністра охорони здоров’я і чітко опрацьовували стратегію збільшення кількості тестувань, щоб забезпечити тестуванням всі випадки, які тільки можливо”.

Раніше Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України повідомляв про те, що станом на 9 ранку 6 квітня в Україні 1 319 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 38 летальних, 28 пацієнтів одужали. За добу було зафіксовано 68 нових випадків.

Також повідомлялося, що від коронавірусної інфекції COVID-19 по всьому світу померли 69 тисяч 498 осіб. Всього з початку пандемії захворіли 1 мільйон 275 тисяч 452 людини. Вилікувались 262 999 пацієнтів.

Додамо, у Києві кількість підтверджених випадків коронавірусу COVID-19 досягла 267. Число летальних випадків досягло 4, 12 осіб вылечилось.

Джерело: Народна Правда