Підвищення пенсій в Україні: чому не всі отримають доплати

В Україні доплату за пенсії нараховують по-різному

Підвищення пенсій в Україні: чому не всі отримають доплати
Автор Гранатова Катерина в Економічна правда/Новини

Українським пенсіонерам по-різному підвищують виплати.

Loading...

Про це розповіли в Пенсійному фонді України, передає НАРОДНА ПРАВДА.

В Пенсійний фонд України, на пряму телефонну лінію зателефонувала пенсіонерка, яка поцікавилася своєю ситуацією, чому їй практично не підвищили пенсію за останні 10 років.

Також жінка розповіла, що не працює і два роки отримує пенсію у зв’язку з втратою годувальника. Вона пояснила, що її чоловік мав 40 років стажу і за 10 років його пенсія збільшилася всього на кілька гривень і жінка не розуміє, як таке можливо.

Заступник директора департаменту пенсійного забезпечення Пенсійного фонду України Галина Мастюгіна підтвердила, що така ситуація можлива.

“При наявності 40 років стажу, пенсію перераховують тільки у зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму. Простежимо, як росла така пенсія за останні півроку. Наприклад, у вашого чоловіка було п’ять років понаднормового стажу. Отже, вважаємо: 1564 грн (розмір прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб з 1 липня 2019) множимо на 5% (по 1% за кожний повний рік стажу понад 35 років) і отримуємо доплату 78,20 грн. З 1 грудня 2019-го прожитковий мінімум зріс до 1638 грн. Знову множимо на 5% і отримуємо доплату 81,90 грн. А тепер від 81,90 грн віднімемо 78,20 грн і отримаємо 3,70 грн. Пенсію у зв’язку з втратою годувальника встановлюється у розмірі 50% пенсії за віком. Тому реально ваша пенсія з грудня 2019 збільшилася на 1,85 грн”, — пояснила представниця Пенсійного Фонду.

Нагадаємо, раніше в Україні осучаснення пенсій у березні, яке мало привести до зростання виплат на 8-12%, скасували, натомість індексація пенсій відбудеться у вересні 2020 року. Крім того, відповідно до нової стратегії підвищення пенсій додаткове зростання виплат буде здійснюватися у кілька етапів.

Також повідомлялося, що пенсії в Україні планують підняти для працюючих пенсіонерів – згідно з рішенням, ухваленим на засіданні Кабміну 26 лютого, громадянам, що працюють, доплачуватимуть понад 500 грн за більш пізній вихід на пенсію.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...