Українці вивели з банків майже три мільярди гривень у березні

Бажання отримати готівку швидше всього пов'язане з рішенням влади про введений карантин

Українці вивели з банків майже три мільярди гривень у березні
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Після того, як в Україні ввели карантин через поширення коронавірусу,  українці у березні зняли зі своїх рахунків рекордну суму –  залишки на рахунках населення у банківській системі скоротились на 2,752 млрд грн у гривні та на 19 млн у доларовому еквіваленті.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться в повідомленні Експертної платформи НБУ у Facebook.

“Як свідчить оперативний моніторинг Національного банку, скорочення залишків коштів на рахунках фізичних осіб взагалі припинилося після 25 березня. Вклади в національній валюті за останні 7 днів березня навіть зросли на 4 млрд гривень (+1,2%)”, – йдеться у повідомленні.

“Щодо інвалютних коштів, то, як і на валютному ринку, мала місце суттєва нервовість у другій декаді березня. Після чого залишки громадян у банках в доларовому еквіваленті майже не змінюються”, – додали в НБУ.

Нагадаємо, Національний банк України  звернувся до кредиторів з рекомендацією  полегшити долю позичальників  в Україні на час карантину.  Регулятор направив банкам лист з низкою рекомендацій для роботи з позичальниками.

Раніше прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що уряд розглядає можливість ослаблення карантинних заходів у країні, щоб запустити економіку.

При цьому глава МВС Арсен Аваков не виключає, що карантин через пандемію коронавіруса може бути продовжений до двох місяців.

Джерело: Народна Правда