Вистачить на всіх: в МОЗ планують тестувати українців на COVID-19 вітчизняними тестами

Вистачить на всіх: в МОЗ планують тестувати українців на COVID-19 вітчизняними тестами
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Українські виробники готові виробляти близько тисячі ПЛР-тестів, якими тестують на коронавірус,  щодоби. В МОЗ заявили, що така кількість тестів дозволить покрити всі потреби проведення тестування у країні.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомив на брифінгу у понеділок, 6 квітня, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

“На наступному тижні ми очікуємо отримати від українського виробника 20 тисяч ПЛР-систем, які дозволять протестувати близько двох млн досліджень

Загалом, вітчизняний виробник готовий виробляти близько тисячі ПЛП-тесів на добу.

Така кількість тест-систем дозволить покрити всі потреби в проведенні тестування, необхідні для реагування на епідемію коронавірусної хвороби на території України”, – зазначив заступник міністра.

Віктор Ляшко також зазначив, що наразі в Україні є близько 250 тисяч тестів для ПЛР-діагностики.

За його словами, питання з тестуванням сьогодні не є проблемним.

Зазначимо, що наразі в  Україні  діагностику COVID-19 проводять за допомогою тест-систем та експрес-тестів.

Перший вид тестування вважається більш точним і використовують лише у лабораторіях. Забір матеріалу в людини береться з носа.

Експрес-тест можуть проводити будь-які лікарні – він виявляє лише непрямі ознаки вірусу. Для цього у людини забирають капілярну або венозну кров.

А тим часом в Україні станом на ранок 6 квітня  зафіксовано 1 319 випадків коронавірусної інфекції COVID-19. Померло 38 осіб.

 

Джерело: Народна Правда