Як в Україні проходитимуть богослужіння з 6 квітня: ПЦУ пояснила

В ПЦУ звернулися до влади з проханням надати детальніші загальні роз'яснення та вказівки щодо порядку виконання карантинних обмежень

Як в Україні проходитимуть богослужіння з 6 квітня: ПЦУ пояснила
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

В Україні значно посилили карантин через коронавірус – вже з 6 квітня починають діяти більш суворі обмежувальні заходи, які передбачають певні заборони для громадян. Разом з цим, церкви не зачинилися, проте проведення масових релігійних заходів у них заборонено. В  Православній церкві України заявили, що попри початок дії нових правил, підстав для загальної заборони проведення богослужінь за участю не більше як 10 осіб – немає.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться  у роз’ясненні ПЦУ, опублікованому на сторінці у Facebook.

В суботу, 4 квітня, відбулася нарада шляхом телеконференції між Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій, а також керівником Національної поліції України генералом поліції Ігорем Клименком. В ПЦУ наголосили, що нібито останній повідомив, що проведення богослужінь у храмах із дотриманням санітарних карантинних норм та участю не більше ніж 10 осіб – не забороняється.

Учасники заходу визнали: постанова КМУ накладає заборону на пересування, що на практиці обмежуватиме можливість мирян приходити до храмів. Однак незважаючи на застереження Кабміну утриматися від проведення богослужінь, священнослужителі вважають, що на місцях керівникам церков треба надати детальніші загальні роз’яснення та вказівки щодо порядку виконання карантинних обмежень, оскільки нині все ще “видно, що є значна різниця у їхньому трактуванні”.

“Пункт 7 Постанови КМУ передбачає заборону з 6 квітня “масових релігійних заходів”, однак необхідне роз’яснення, від якої кількості учасників захід вважається “масовим”. Київська Митрополія проводить і надалі проводитиме діалог із органами влади щодо виконання карантинних обмежень у спосіб, який не передбачатиме повного припинення богослужінь”, – йдеться у роз’ясненні ПЦУ.

Нагадаємо, настоятель Києво-Печерської лаври митрополит УПЦ МП Павло (Лебідь) заразився коронавірусом – ПЛР-тест дав позитивний результат. Крім нього, захворіли ще чотири ченця.

Примітно, що раніше митрополит Павло закликав ігнорувати карантин, мовляв, страшніше не хвороба, а гріх. Він запрошував людей у монастир, щоб ті причащалися, молилися і обіймалися. Також Павло критикував владу за обмеження релігійних обрядів у зв’язку з карантином.

А тим часом в Україні станом на ранок 6 квітня  зафіксовано 1 319 випадків коронавірусної інфекції COVID-19. Померло 38 осіб.

Джерело: Народна Правда