Скасування безвізу: що буде з подорожами після карантину

Після виходу з карантину країни можуть більш прискіпливо ставитися до стану здоров'я туристів

Скасування безвізу: що буде з подорожами після карантину
Автор Желізняк Олександр в Карантин в Україні/Новини

Через поширення пандемії COVID-19 майже половина населення світу опинилася на карантині – ситуація з коронавірусом може непоправно вплинути на світову мобільність в майбутньому. Для українців,  в свою чергу,  це може позначитися на безвізовому режимі. 

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише Знай.

Так, 7 квітня компанія Henley & Partners показала оновлений Індекс паспортів, який аналізує візові правила 200 держав у другому кварталі поточного року і ранжує їх за кількістю країн безвізового в’їзду.

Політологи Угур Альтундал і Омер Зарплі з Університету Сіракуз і Університету Піттсбруга сходяться на думці, що ситуація з коронавірусом може вплинути на світову мобільність в довгостроковій перспективі. Раніше при прийнятті безвізових угод охорона здоров’я не бралась до уваги, але зараз стурбованість якістю медичної безпеки країни може стати новим фактором, який спричинить скасування віз, особливо для багатих і розвинених країн, економіка яких не залежить від в’їзного туризму.

Разом з тим, професор економіки Сімон Бертолі з дослідницького центру з вивчення міжнародного розвитку CERDI, вважає, що пандемія може призвести до більш інтенсивного міжнародного співробітництва, і, як наслідок, більш інтенсивного обміну угодами про безвіз.

Українці теоретично можуть відвідувати без візи 129 країн світу. Український паспорт займає 44-е місце у глобальному рейтингу. Рівно рік тому цей показник був 128 країн і 40-е місце у світі.

Нагадаємо, раніше Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) закликала керівництва країн, де запроваджено обмежувальні заходи у зв’язку з епідемією коронавірусу, не знімати карантин занадто рано.

Додамо, що міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що Україна наблизилася до піку розповсюдження коронавірусної хвороби Covid-19. У зв’язку з цим, як зазначив Степанов, наразі рано говорити про завершення карантину в країні.

Джерело: Народна Правда