Укус кліща небезпечний для життя: медики пояснили чому

Укус кліща небезпечний для життя: медики пояснили чому
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

За зиму кліщі нагуляли шалений апетит, тому будьте уважні вирушаючи на відпочинок в ліс, на шашлики “на природу”, як тільки сонце пригріло, ці паразити тут як тут.

Кліщі є переносниками збудників небезпечних інфекційних хвороб – кліщового енцефаліту, туляремії, кліщового бореліозу та ряду інших, передає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на ogo.ua.

Loading...

У Рівненській області зараз найбільш актуальна хвороба Лайма. Ця хвороба, незважаючи на труднощі діагностики, взагалі в світі виявлена ​​відносно нещодавно – в 1977 році, а в Рівненській області – менш ніж два десятиліття тому. За цей час вдалося налагодити і лабораторну та клінічну діагностику цього дуже непростого захворювання.

Справа в тому, що хвороба протікає настільки різноманітно, маскуючись під грип, артрози, невралгії, міалгії та інші розлади, тільки укус кліща в недавньому минулому дозволяє запідозрити хворобу Лайма. Є ще одна ознака – так звана кільцеподібна еритема, тобто червоне кільце різного діаметру навколо місця укусу кліща – але воно буває не завжди, та ще й треба його побачити. Але це не все: іноді хвороба Лайма переходить в хронічну форму, і тоді хворий роками ходить по лікарях, приймаючи непотрібне лікування, а з часом можливий навіть перехід до інвалідності.

Проблема серйозна: в Рівненській області спостерігається стійка тенденція до зростання захворюваності і в минулому році зареєстровано вже 96 хворих. І це – далеко не все.

В ГУ ”Рівненський ОЛЦ МОЗ України” проведено аналіз захворюваності хворобою Лайма за весь період спостереження. Встановлено, що найбільше хворих виявлено в Сарненському (111), Рівненському (59), Костопільському (49), Острозькому (32) районах – крім м. Рівне.

Як безпечно видалити кліща

Отже, якщо вас вкусили кліщі, перш за все, слід звернутися до медиків. І видалення кліща – не така вже й проста справа, і краще за все це вдається саме медикам. А взагалі слід обачно поводитися “на природі”. Треба пам’ятати, що кліщі гостинно чекають нас в першу чергу в кущах на рівні зростання до 2-3 метрів адже там легше вчепитися в “дорогого гостя ”.

По-друге, навіть на галявинах і в теплу пору краще відпочивати одягненим в легкий одяг, причому світлих тонів. По-третє, цей одяг бажано обробити так званими репелентами, тобто речовинами, які відлякують комах, зокрема кліщів. Достатній їх вибір є в більшості аптек, термін дії обробки до 3-4 днів.

Остерігайтеся кліщів

Зараз з’явилися і ультразвукові відлякувачі, які працюють автономно на акумуляторах. Крім того, існують і народні методи, зокрема можна натирати ефірними маслами (евкаліптова, м’ятна, розмаринове та інше). Правда, натиратися треба кожні 1,5-2 години.

По-четверте, відразу після пікніка необхідно провести огляд на предмет виявлення кліщів. Вони люблять ніжні місця. Адже чим раніше зняти кліща – тим менше ризик зараження.


Нагадаємо, раніше ми розповідали, що для того, щоб витягти кліща під час прогулянки або більш тривалого походу на природу, досить мати під рукою звичайну нитку.

Джерело: Народна Правда