Долар обвалиться: що буде з курсом валют на наступному тижні

Девальваційні ризики для гривні зберігаються

Долар обвалиться: що буде з курсом валют на наступному тижні
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Експерти вважають, що курс долара найближчим часом в Україні опуститься істотно нижче 27 гривень.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться у матеріалі Фактів.

Керівник відділу аналітики компанії Forex Club Андрій Шевчишин каже, що девальваційні ризики для гривні зберігаються, тому ситуація на ринку залишається напруженою:

“Приплив експортної виручки в країну продовжує знижуватися, що формує розширення дефіциту торговельного балансу. При цьому перспективи для агросектору погіршуються у зв’язку з несприятливими погодними умовами для озимих і ярих культур. Крім цього, нерезиденти продовжують продавати українські гривневі облігації внутрішньої державної позики, формуючи попит на валюту”.

На його думку, найближчим часом курс долара збережеться на позначці 27 гривень. Проте інші експерти вважають, що курс долара найближчим часом опуститься ще.

Так, старший аналітик компанії «Альпарі» Вадим Іосуб каже, що з минулого вівторка офіційний курс долара США, який встановлює НБУ, впав з 28,06 грн до 27,24 грн (-2,9%).

“Курси попиту і пропозиції долара на міжбанку, за даними компанії «Укрділінг», за цей же час знизилися з 27,57−27,63 грн до 27,05−27,10 грн (-1,9%). Середні курси купівлі і продажу готівкового долара в банках за тиждень опустилися з 27,55−28,21 грн до 26,73−27,24 грн (-3,0% – -3,5%). При цьому різниця між середніми курсами продажу і покупки скоротилася з 2,4% до 1,9% за рахунок більш швидкого зниження курсу продажу. Гривня впевнено зміцнюється до долара з 27 березня. Першим поштовхом стало прийняття «антиколомойського» закону і закону про землі, що істотно наближає можливість отримання нового кредиту від МВФ та інших прив’язаних до нього коштів. Далі свою роль стало відігравати значне скорочення попиту на валюту з боку імпортерів. Найближчим часом цей фактор залишиться визначальним на ринку. Протягом тижня ми очікуємо зниження курсу долара до гривні. Долар на міжбанку може торгуватися через тиждень поблизу 26,5−26,6 грн, а готівковий долар у банках — близько 26,2−26,7 грн”, — резюмував він.

Як повідомлялося раніше, відсутність співпраці України з Міжнародним валютним фондом може призвести до істотного зростання дефіциту бюджету України і негативно вплинути на курс гривні. За прогнозом аналітиків, курс долара, який вже досяг річного максимуму в 2020 році, може подолати бар’єр в 30 гривень за долар.

Джерело: Народна Правда